Potwierdziły się ostatnie doniesienia co rezygnacji prezydentównej ze stanowiska doradczyni prezydenta. Pierwsze takie informacje przedstawił tygodnik „wprost”. Doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska poświadczyła w rozmowie z portalem Onet, iż jest to prawda.

Kinga Duda objęła stanowisko doradczyni społecznej prezydenta Andrzeja Dudy w sierpniu ubiegłego roku. Jak donoszą dziennikarze Gazety.pl w ciągu całej swojej „kadencji” córka prezydenta zdołała zrealizować jedno opracowanie. Jako, że dokument ten ma charakter wewnętrzny media nie mają do niego dostępu.

Co ciekawe jeszcze kilka miesięcy temu na oficjalnej stronie prezydenta RP opublikowano zdjęcia pracującej 25-latki. Tymczasem już dziś ze strony internetowej prezydenta nie znajdziemy żadnych wzmianek o Kindze. Przypomnijmy, że wcześniej widniał tam jej biogram.

Kinga Duda. Jaki jest powód odejścia?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że córka obecnego prezydenta RP jest znawczynią prawa amerykańskiego, zaś wykształcenie zdobywała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Czyżby porzucenie stanowiska u ojca ma pozwolić jej rozwinąć skrzydła? Wszystko na to wskazuje. Jej odejście ma mieć związek z nowym etapem życia zawodowego.

[irp]

[irp]

Zobacz również: