Spore poruszenie wywołało informacja sprzed kilku miesięcy o ty, iż prezydencka córka Kinga Duda podejmie pracę u własnego ojca. Dziś mamy pierwsze – może nie efekty – ale zdjęcia tej współpracy. 

Jak wspomnieliśmy informacja sprzed kilku miesięcy wywołała sporo dyskusji, zarówno w polskich mediach, jaki wśród Polaków. Było niedługo po zakończeniu wyborów prezydenckich. Nie dość wówczas, że córki obu kandydatów na stanowisko głowy państwa były porównywane niemal na każdym kroku. Dość sporym ciosem według wielu było przejęcie przez Kingę nowego stanowiska w Pałacu Prezydenckim.

[irp]

Prawie 3 miesiące temu pisaliśmy o tym, jak Andrzej Duda tłumaczył decyzję córki. Wówczas zadeklarował, iż będzie to jedynie praca w formie wolontariatu, tym samym ucinając wszelkie plotki. Na początku faktycznie, wypowiedź Prezydenta szybko uciszyła wszelkie dyskusje. Wydaje się jednak, że dopiero teraz emocje na tyle ostygły, aby dumny tata pochwalił się zdjęciem córki w pracy.

Kinga Duda na zdjęciu opublikowanym przez ojca

Jak wiadomo zdjęcie zostało wykonane podczas pierwszego posiedzenia cyklu „Młodzi w Pałacu”, o którym również wspominał prezydent w wstawionym niedawno na Instagrama poście. Fotografia, o której mowa została opublikowana nie tylko w mediach społecznościowych, ale i na oficjalnej stronie kancelarii prezydenckiej.

[irp]

Młodzi W Pałacu 📌 Aktualne problemy młodych i badania prowadzone przez Polską Radę Organizacji Młodzieżowych były tematem spotkania prezydenckich doradców ds. młodzieży: Kingi Dudy i Łukasza Rzepeckiego z przedstawicielami zarządu PROM – pisał Andrzej Duda pod zdjęciem.

Na czym ma polegać nowy projekt z udziałem córki Prezydenta?

Jak informowała kancelaria prezydencka 11 grudnia „doradcy zaprosili do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych (PROM)„.
Rada – według Kancelarii Prezydenckiej – ma być największym w kraju forum współpracy organizacji pozarządowych, których członkami są młodzi Polacy.
 
[irp]
 
Projekt ma przede wszystkim dotyczyć – jak sama nazwa wskazuje – młodych ludzi. Realizowany obecnie przez Radę ma w głównej mierze skupiać się na sytuacji młodych w czasach pandemii.
 
„Dzięki badaniu uda się poznać opinię młodych ludzi na temat ich aktualnej sytuacji edukacyjnej, zdrowotnej, materialnej, relacji z innymi oraz aktywności społecznej i dostępu do informacji w czasie epidemii” – informują przedstawiciele Kancelarii Prezydenckiej.

Zobacz również: