Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia
Foto: YouTube

Choć problemy w służbie zdrowia narastają, a Polska staje w obliczu walki z czwartą falą koronawirusa, to Adam Niedzielski zagwarantował sobie olbrzymią podwyżkę. I to już w sierpniu. Informacje w tej sprawie przekazali dziennikarze „Faktu” oraz portalu money.pl. Można złapać się za głowę, czytając ile zarabia Minister Zdrowia.

Adam Niedzielski z podwyżką wynagrodzenia. Kwota zwala z nóg

Od soboty 11 września trwa tzw. biały protest medyków, którzy domagają się podwyżek. Okazuje się, że Premier Mateusz Morawiecki, jak i Minister Zdrowia, Adam Niedzielski obiecali dodatkowe pieniądze na szpitale. Jednak takie rozwiązanie nie zadowala medyków. Tymczasem rzeczone przez nas źródła dotarły do informacji, że pieniądze się znalazły, ale na podwyżkę dla… Adama Niedzielskiego i innych polityków.

Dziennikarze „Faktu” zapytali wprost, jaką podwyżkę otrzymał Adam Niedzielski. Resort zdrowia nie przysłał jednak odpowiedzi, więc dziennikarze tabloidu postanowili uruchomić swoje źródła i oszacować kwotę obecnego wynagrodzenia Ministra Zdrowia. Okazuje się, że Niedzielski bardzo mocno skorzystał na sierpniowych podwyżkach dla polityków, które podpisał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Według szacunków „Faktu”, Minister Zdrowia otrzymał w sierpniu aż 5000 zł podwyżki. Biorąc pod uwagę te kalkulacje, obecne wynagrodzenie Adama Niedzielskiego może wynosić nawet 17 000 zł brutto miesięcznie, co daje na rękę około 13 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że podwyżki dla polityków, w tym dla Adama Niedzielskiego zostały wprowadzone rozporządzeniem Andrzeja Dudy. Prezydent podpisał, jak wylicza portal money.pl, rozporządzenie co prawda tylko dla podsekretarzy stanu, ale górę wzięły obowiązujące przepisy prawa. „Posłowie i senatorowie otrzymują wynagrodzenie w wysokości 80 proc. tego, co przewidziano dla wiceministra w randze podsekretarza stanu.” – czytamy w portalu money.pl.

źródło: Fakt, money.pl

Zobacz również: