Mateusz Morawiecki wprowadza stan wyjątkowy
Autor zdjęcia Radek Pietruszka, PAP

Polski rząd chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom obywateli. Jak wyjawił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, trwają pracę nad przygotowaniem specjalnych bonów dla ludzi powyżej 40 roku życia. Przełomowe słowa padły na antenie Telewizji Republika. 

Na wiosnę pojawią się specjalne bony dla osób 40+?

Wszystko wskazuje na to, że tak. Choć jak zapowiada rząd, wiele zależy od rozwoju pandemii koronawirusa. Rząd liczy na to, że epidemia się ustabilizuje i swój pomysł będzie mógł wcielić w życie właśnie na wiosnę. Konkretnie chodzi o „plan odbudowy zdrowia Polaków”.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział na łamach Telewizji Republika, że w resorcie zdrowia już trwa burza mózgów nad tym, aby wprowadzić specjalne bony na diagnostykę lekarską dla osób powyżej 40 roku życia. Andrusiewicz uchylił też rąbka tajemnicy, jak to wszystko miałoby wyglądać.

„Ma on (bon diagnostyczny – dod. red.) polegać na szeregu badań ukierunkowanych na pacjentów 40 plus, żeby każdy z nas po covidzie mógł dokładnie zweryfikować stan swojego zdrowia” – przyznał rzecznik resortu zdrowia.

„Wszystkie wskaźniki, które są dość istotne przy szeregu chorób, w tym m.in. nowotworowych, cukrzycowych czy kardiologicznych, tak, żeby ta pierwsza diagnostyka była dokładnie zaplanowana przez państwo. Będzie to coś na zasadzie bonu, który każdy będzie mógł wykorzystać w diagnostyce. Zależy nam na tym, żeby na postawie tej pierwszej diagnozy można było podjąć dalsze leczenie” – Andrusiewicz ujawnia szczegóły, co będzie brane pod uwagę w przypadku bonu diagnostycznego.

Zdaniem Ministerstwa Zdrowia, pomysł ten ma nie tylko pozwolić Polakom na pełną diagnostykę, ale rozładować też kolejki do lekarzy, które są utrapieniem każdego kolejnego rządu, a co za tym idzie, nas – obywateli – od wielu, wielu już lat.

źródło: Telewizja Republika, Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kluczowe zmiany w 500 plus? Marlena Maląg rozwiała wszelkie wątpliwości
  2. Błyszczał w programie „Jaka to melodia?”. Nie uwierzysz, czym zajmuje się teraz Robert Janowski
  3. Sanepid wycofuje pieczywo z popularnej sieci. Jest szkodliwe dla zdrowia
  4. Rodzice oburzeni zachowaniem księdza wobec dzieci. Sprawa obiegła już Polskę
  5. Krystyna Janda pokazała wnętrza swojej willi. Luksus? Mało powiedziane!

Zobacz również: