dodatkowy urlop
Radek Pietruszka / PAP

500 plus to sztandarowy program socjalny Prawa i Sprawiedliwości, z którym na ustach partia Jarosława Kaczyńskiego wróciła do władzy. W jego kontekście pojawia się jednak wiele wątpliwości. Z jednej strony mówi się o trudnej sytuacji budżetu państwa w związku z pandemią koronawirusa, poprzez co 500 plus mogłoby być wstrzymane. Z drugiej jednak pojawia się temat inflacji, a więc fakt, że 500 złotych nie jest już warte tyle, co lata temu, kiedy program ten został wprowadzony do życia. Czy czekają nas zatem zmiany? Marlena Maląg wyjaśnia.

Co dalej z 500 plus? Marlena Maląg

Po pierwsze, nie ma powodów do niepokoju, jakoby 500 plus miałoby być wstrzymane. O tym już od dłuższego czasu zapewniają przedstawiciele rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nie było, nie ma i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miały pojawić się jakiekolwiek rozważania na ten temat.

Co zatem z kwotą świadczenia? Czy w związku z rokrocznie rosnącymi cenami produktów także 500 plus pójdzie do góry? W tej kwestii głos zabrała Marlena Maląg. Minister Rodziny i Polityki Społecznej udzieliła obszernego wywiadu „Super Expressowi”.

„Aktualnie nie trwają prace nad podniesieniem wysokości świadczenia wychowawczego. Warto jednak pamiętać, że „Rodzina 500 plus” jest największym programem społecznym po transformacji ustrojowej w Polsce, który odmienił życie wielu rodzin. (…) Znieśliśmy kryterium dochodowe na pierwsze dziecko, dzięki czemu znacząco rozszerzył się krąg osób, które pobierają świadczenie wychowawcze” – tłumaczy Marlena Maląg na łamach tabloidu.

Jak widać, wszelkie informacje – zarówno o wycofaniu 500 plus jak i podwyższeniu kwoty świadczenia są wyssane z palca. Rząd nie rozważa żadnego z tych wariantów. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości wysokość 500 plus ulegnie zmianie na plus.

źródło: Super Express, Planeta

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny finał nielegalnego wesela. Nie żyje jeden z uczestników
  2. Schetyna nie przebiera w słowach. Ujawnia całą prawdę o Budce. Wojna o władzę już trwa
  3. Sanepid wycofuje pieczywo z popularnej sieci. Jest szkodliwe dla zdrowia
  4. Rodzice oburzeni zachowaniem księdza wobec dzieci. Sprawa obiegła już Polskę
  5. Rząd wykiwał Jarosława Kaczyńskiego? Nie dostanie pieniędzy

Zobacz również: