Jarosław Kaczyński

Do tej pory o rządzie Prawa i Sprawiedliwości mówiło się w kontekście tego, że wspiera tylko swoich. Zarówno jeśli chodzi o stołki, jak i kwestie finansowe. Teraz jednak okazuje się, że Jarosław Kaczyński został odcięty od pieniędzy. Choć kwota nie powala na kolana, to może mieć jednak symboliczny charakter, który wzbudzi w Polakach na nowo zaufanie do rządzących.

Nie będzie pieniędzy dla Jarosława Kaczyńskiego

Taką informacje przekazał właśnie „Super Express”. Chodzi o wypłatę dodatkowych świadczeń emerytalnych. Jak wiadomo, Jarosław Kaczyński oprócz diety poselskiej, pobiera też od kilku lat emeryturę. Prezes Prawa i Sprawiedliwości może liczyć, według doniesień tabloidu, na około 7700 złotych miesięcznie. Teraz jednak obok nosa przejdą mu kolejne pieniądze.

Chodzi o czternastą emeryturę, której Jarosław Kaczyński nie otrzyma. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie może jednak narzekać, bo na jego konto wpadnie „trzynastka”. Jak donosi „Super Express” przy wypłacie czternastych emerytur pod uwagę będą brane kryteria dochodowe.

Część emerytów otrzyma wyższy dodatek – 1250 złotych (seniorzy, którzy otrzymują maksymalnie 2900 zł emerytury), a część niższy. Okazuje się, że dla emerytów, którzy inkasują co miesiąc powyżej 4200 zł, a do tej grupy zalicza się Jarosław Kaczyński, nie przewidziano czternastej emerytury.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje noworodek. Wiadomo, co się wydarzyło. Już zatrzymano rodziców

Jarosław Kaczyński musi się więc zadowolić trzynastą emeryturą i w tym przypadku widać, że powiedzenie „swój swojego kryje” się nie sprawdziło. Rząd mógł zagłosować tak, żeby Kaczyński zgarnął czternastkę. Oczywiście wiązałoby się to ze sporymi kosztami dla budżetu państwa, bowiem świadczenie objęłoby także wiele tysięcy innych emerytów. Prawo i Sprawiedliwość nie zdecydowało się na takie rozwiązanie i czternastka oraz jej wypłacenie będzie uzależniona od wysokości otrzymywanej emerytury.

POLECANY TEKST: Zamach terrorystyczny w centrum miasta. Rośnie liczba ofiar i rannych

źródło: Super Express, inf. własna

Zobacz również: