Wczoraj wieczorem Polskie Radio przekazało smutne informacje o śmierci Elżbiety Markowskiej. 

Elżbieta Markowska nie żyje

„Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Nie żyje Elżbieta Markowska, była dyrektor Programu 2 Polskiego Radia. Pracowała w Polskim Radiu od 1970 roku. Jako dyrektor Dwójki w latach 1991-1995 stworzyła nową formułę tej anteny, opartą na muzyce poważnej, literaturze, informacji i publicystyce kulturalnej. Później kierowała naszym programem od sierpnia 1999 do początku 2007 roku” – czytamy na stronach Polskiego Radia.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Elżbieta Markowska pracowała także w radiowej Trójce. Na antenie zajmowała się muzyką poważną, przygotowywała audycje, koncerty oraz wywiady. Do jej najsłynniejszych rozmów zaliczymy przede wszystkim wywiady z Henrykiem Mikołajem Góreckim, Witoldem Lutosławskim, Janem Krenzem, Romanem Palestrem, Władysławem Szpilmanem, Pawłem Szymańskim oraz Krzysztofem Pendereckim.

„Życiową pasją, ale i misją Elżbiety Markowskiej, pozostawała postać i dzieło Witolda Lutosławskiego. Była zawsze zaangażowana w przedsięwzięcia poświęcone kultywowaniu jego pamięci i postaci. W latach 2015-2018 była prezesem Towarzystwa jego imienia.” – wspomina Markowską Polskie Radio.

Poniżej możecie zobaczyć zapis rozmowy na antenie Programu II Polskiego Radia z udziałem Elżbiety Markowskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa samolotu z piłkarzami na pokładzie. Nikt nie przeżył (NAGRANIE Z MIEJSCA KATASTROFY)
  2. Zaskakujący kandydat na lidera PiS. To on zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?
  3. Znany ksiądz wyrzucił to z siebie. „Nie wspieram WOŚP. Nie można jedną ręką pomagać, a drugą…”
  4. Jan Tomaszewski odniósł się do sprawy Jakimowicza. Poszło na żywo w TVP Info
  5. Sanepid wydał komunikat. Znane napoje energetyczne znikają z półek

Zobacz również: