Ala Tracz kandydatką na Eurowizję Junior

10-letnia Ala Tracz została polską kandydatką na Eurowizję Junior 2020! Alicja wygrała „Szansę na sukces” i zyskała bilet, który może być dla niej z pewnością przepustką do wielkiej kariery, na miarę Viki Gabor, czy Roksany Węgiel. Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się 29 listopada w Warszawie, a jej organizatorem, naturalnie będzie Telewizja Polska.

Ala Tracz pójdzie w ślady Viki Gabor i Roksany Węgiel?

Wszyscy zastanawiają się, czy 10-letnia Ala Tracz ma szansę wygrać Eurowizję Junior. Przypomnijmy, że ostatnie lata w tymże konkursie piosenki są dla nas niezwykle owocne. Przed rokiem najlepsza na scenie okazała się Viki Gabor, a wcześniej triumfowała Roksana Węgiel. Dlatego też wszyscy Polacy mają mocno wyostrzone apetyty.

Tym razem zaskakuje z pewnością przede wszystkim wiek Alicji Tracz, ale słuchając jej piosenki, da się zauważyć świetny talent i niesamowitą osobowość sceniczną. Czy to pozwoli pójść w ślady Viki Gabor i Roksany Węgiel? Wszyscy w Polsce wierzą, że tak i zaliczymy eurowizyjnego hat-tricka!

Kim jest Ala Tracz? Na stronie Eurowizji Junior możemy przeczytać, że 10-latka pochodzi z okolic Janowa Lubelskiego. Telewidzowie mieli okazje ją poznać już wcześniej, między innymi dzięki takim programom jak „Mali Giganci”, czy „The Voice Kids”. To właśnie na łamach tego ostatniego show dotarła do finału. Alicja Tracz na swoim koncie ma także wiele sukcesów, zdobytych między innymi na Malcie, Bułgarii czy we Włoszech. Prywatnie oprócz śpiewu interesuje się także jeździectwem oraz tańcem.

To widzowie, a także jury w trakcie ostatniego odcinka „Szansy na sukces” zdecydowało, że Ala Tracz weźmie udział w konkursie piosenki Eurowizja Junior w Warszawie. Jej piosenka „I’ll Be Standing” przypadła do gustu zarówno największej liczbie telewidzów, jak i całemu jury. Otrzymała aż 10 punktów, które przyznawali: poprzednia triumfatorka Eurowizji Junior, Viki Gabor, Dawid Kwiatkowski oraz Cleo. Druga Lena Marzec zgromadziła sześć punktów.

Poniżej możecie posłuchać porywającego serca nagrania 10-letniej Alicji Tracz, w swojej piosence „I’ll Be Standing”. Jak myślicie, czy zatriumfuje w Eurowizji Junior 2020?

Zobacz również: