EMIL LENDOF/THE DAILY BEAST

Sportowa stacja telewizyjna ESPN przyznał, że rutynowo szpieguje telewidzów za pośrednictwem ich własnych telewizorów w domu – bez pozwolenia.

„Jedną z wielkich nowych technologii, które mamy tutaj w ESPN, jest to, że możemy patrzeć na ciebie w twoim domu przez twój telewizor” – powiedział Bill Walton, spiker stacji telewizyjnej ESPN, gdy sieć szpiegowała rodzinę koszykarza   Dusana Ristica przez telewizor z ich salonu w Serbii.

Infowars.com donosi, że inteligentne telewizory mają wbudowane kamery w ekranach, które pozwalają firmom, agencjom rządowym, a nawet hakerom na śledzenie każdego we własnego domu.

Nie wierzysz, to przeczytaj  zgłoszenie patentowe US20150116196A1: „Niniejszy wynalazek ujawnia moduł wyświetlacza LED, telewizor LED i system LED TV, w którym komponent kamery jest osadzony w module wyświetlacza LED; w ten sposób telewizor LED może wykonywać zdjęcia od środka ekranu; ponieważ uczestnicy patrzą na ekran wyświetlacza, w wyniku czego uczestnicy na poziomie lokalnym i na drugim końcu mogą spojrzeć w oczy, co poprawia zmysłowe odczucie interakcji wideo i pozwala uzyskać więcej informacji z wyrazu oczu; ponieważ komponent kamery może robić zdjęcia od przodu (…)”.

Teraz, gdy patent jest już złożony, a szpiegowska technologia jest w twoim salonie, jaki będzie następny krok? Akceptacja społeczna podglądania?

W 2014 roku Samsung przyznał, że może nagrywać „osobiste rozmowy użytkownika” dzięki mikrofonom instalowanym w nowych telewizorach Smart TV.

Oto fragment z  polityki prywatności Samsung SmartTV: „Ponadto Samsung może gromadzić dane, a Twoje urządzenie może przechwytywać polecenia głosowe i powiązane z nimi teksty, dzięki czemu możemy zapewnić Ci funkcje rozpoznawania mowy oraz oceniać i ulepszać funkcje. Należy pamiętać, że jeśli wypowiadane słowa zawierają dane osobowe lub inne poufne informacje, informacje te znajdą się wśród danych przechwyconych i przekazanych osobie trzeciej przy użyciu funkcji rozpoznawania głosu (…).

Wikileaks ujawnił później, że CIA ma złośliwe oprogramowanie, które potrafi zamienić te telewizory w pełnoetatowe urządzenia podsłuchowe – nawet jeśli telewizor jest wyłączony!

mak

Zobacz również: