Przemysław Czarnek

Dzisiaj Przemysław Czarnek podał przełomową datę. Właśnie tego dnia szef resortu edukacji chce, aby szkoły na nowo zapełniły się uczniami. Oczywiście, jak sam Minister Edukacji i Nauki przyznał to, w jakim stopniu uczniowie wrócą do szkół zależy w dużej mierze od dynamiki koronawirusa. 

Przemysław Czarnek podaje datę, kiedy uczniowie wrócą do szkół

Jak dobrze wiemy, zgodnie z wcześniejszymi decyzjami rządu, nauczanie zdalne potrwa co najmniej do 22 grudnia. Później, a konkretnie w dniach 23 grudnia – 3 stycznia uczniowie będą mieli przerwę, związaną ze Świętami Bożego Narodzenia, a tuż po nich – resort nauki zaplanował ferie. Zimowe wakacje odbędą się w całym kraju w równym terminie, a mianowicie od 4 do 17 stycznia. Teraz Przemysław Czarnek podał kolejną, co tu dużo ukrywać, przełomową datę.

Minister Edukacji i Nauki był gościem anteny TVP Info, gdzie przekazał informacje, które szczególnie zainteresują uczniów, a także ich rodziców.

„Po 17 stycznia, czyli po zakończeniu tych planowanych ferii w jednym terminie, mamy nadzieję wrócić przynajmniej stopniowo do nauczania stacjonarnego” – przyznał Przemysław Czarnek.

Jak widać, Minister Edukacji i Nauki w najgorszym scenariuszu, przy wciąż dużej liczbie zakażeń koronawirusem, zakłada chociażby częściowy powrót do nauki stacjonarnej. W przypadku większego opanowania pandemii, można mówić o pełnym powrocie uczniów do szkół.

„Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa. Od tego, czy powstrzymamy ten rozwój. Wszystko zależy zatem od nas. Szanowni Państwo – od naszej odpowiedzialności” – apeluje Przemysław Czarnek.

Minister Edukacji i Nauki atakuje Strajk Kobiet

Jak wielu uważa, Minister Edukacji i Nauki nie byłby sobą, gdyby nie dał pstryczka w nos politycznym oponentom. Dlatego też przy okazji powrotu uczniów do szkół poruszył temat… Strajku Kobiet.

„Oni tak naprawdę każdą swoją demonstracją oddalają powrót naszych dzieci do trybu stacjonarnego w szkołach” – mówi o protestach Minister Edukacji i Nauki.

Jak myślicie, czy pomysł powrotu do szkół po 17 stycznia jest rozsądny? Czy jednak Przemysław Czarnek powinien wstrzymać się z takimi zapowiedziami? Wcześniej Mateusz Morawiecki czy Adam Niedzielski jasno mówili, że przewidzenie pandemii na trzy tygodnie do przodu jest wręcz niemożliwe. Można rzec, że nawet, co tu ukrywać, nieodpowiedzialne.

  1. Polityk opuszcza Koalicję Obywatelską. „To jakieś gierki (…) Jest mi wstyd i przepraszam”
  2. Zwrot akcji w sprawie śmierci aktora „Klanu”. Ktoś trzeci maczał w tym palce?
  3. Zygmunt Chajzer trafił do szpitala. Jego syn prosi wszystkich o wsparcie i zamieszcza poruszający apel

Zobacz również: