Marcin Najman to postać zanana z ciekawego wizerunku medialnego. Zdecydowanie na dużego grona internautów ogromnym zaskoczeniem był fakt, jak sporą kwotę osiągnęła jego aukcja. Pięściarz postanowił oddać na rzecz WOŚP słynną niebieską kurtkę.

Marcin Najman zdecydowanie wypłynął w ostatnim czasie. A to za sprawą jego niemałej sprzeczki z jednym z dziennikarzy sportowych. Nagranie pięściarza, gdzie ubrany jest w słynną niebieską kurtkę, obiegło cały Internet. Później Najman dostał także odpowiedź od dziennikarza, po której wylała się jeszcze większa fala hejtu. Spowodowało to, że stał się on obiektem kpin, ale gwiazdą polskiego Internetu, ze względu na masę memów z jego wizerunkiem.

Marcin Najman sprzedaje słynną kurtkę

Słynną kurtka, która pojawiła się we wspomnianym nagraniu, a później i w memach trafiła na licytację. Aukcję można znaleźć na Allegro, zaś jej cały dochód jest przeznaczony na akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ogłoszenie faktu zrobiło ogromną furorę w sieci. Nie brakowała słów krytyki, ale pochwały. Jedni twierdzą, iż jest to kolejna próba Najmana, aby zrobiło się o nim głośno. Inni z kolei pochwalają jego dystans do samego się oraz jego jego inicjatywę. Krótko mówiąc; zdania są mocno podzielone.

Faktem jednak jest, że niebieska kurtka stała się hitem. Jej cena aukcyjna, bowiem sięgnęła niemal 10 tysięcy złotych. Praktycznie tyle samo co koszulka Roberta Lewandowskiego, który jest zdecydowanie ulubieńcem Polaków. Jednak warto dodać, że ze względu na fakt, iż tegoroczny – 29. już – finał WOŚP został przełożony na koniec stycznia, dni do końca licytacji pozostał jeszcze tydzień, a więc sporo może się zmienić. Na tę chwilę kurtkę licytuje 20 osób.

Zobacz również: