Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Wszyscy wyczekujemy na to, jaką decyzję podejmie Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy Narodowa Kwarantanna zostanie wydłużona, czy jednak rząd zdecyduje się na poluzowanie obostrzeń. Pojawiły się pierwsze przecieki i to z mocnych źródeł. Sprawdź więc, co w trawie piszczy.

Takie decyzje podejmie Ministerstwo Zdrowia i rząd?

O spodziewanych decyzjach Ministerstwa Zdrowia i rządu spekuluje się już od dłuższego czasu. Za sześć dni kończy się narzucona po Świętach Bożego Narodzenia Narodowa Kwarantanna. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy rzeczywiście się kończy czy Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski przedłużą ukryty lockdown? Do przecieków z resortu zdrowia dotarli dziennikarze RMF, a niektóre karty odkrył też sam Minister Zdrowia. Zobacz, co wiemy na ten moment.

Polacy zastanawiają się, co z siłowniami, handlem, szkołami, basenami a także innymi miejscami, w które uderzył koronawirus. Choć oficjalnych decyzji Ministerstwa Zdrowia i rządu jeszcze nie poznaliśmy, to prawdopodobnie dziennikarze RMF FM dotarli do tego, co wkrótce zostanie ogłoszone.

Według rozgłośni radiowej w poniedziałek lub wtorek rząd ogłosi jeden z dwóch scenariuszy. Wciąż trwają dyskusje nad tym, który z nich wcielić w życie.

Pierwszy zakłada otwarcie szkół dla klas 1-3 oraz częściowe odmrożenie handlu. Drugi jest już dużo bardziej restrykcyjny i zakłada przedłużenie obowiązujących obostrzeń, a więc tak naprawdę Narodowej Kwarantanny o kolejne dwa tygodnie.

ZOBACZ TAKŻE: Kilkudziesięciu policjantów i radiowozy w centrum polskiego miasta. Wiemy, co się stało

Nieco kart odkrył także Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. „Opcja, która pojawiła się w piątek na posiedzeniu Rady (Medycznej) dotyczy ewentualnego uruchomienia nauki w klasach 1-3, ale tylko w tych regionach, które w tej chwili wydają się najmniej obciążone dolegliwością pandemii” – przekazał na senackiej Komisji Zdrowia.

źródło: PAP, RMF FM

POPULARNE TERAZ: Giertych naprawdę to udostępnił. Początek końca Prawa i Sprawiedliwości?

Zobacz również: