Michał Milowicz w szpitalu
foto: zdjęcie poglądowe

Ogromny błąd popełniła pielęgniarka jednej z kaliskich klinik. Niestety, konsekwencje pomyłki okazały się tragiczne. Nie żyje 36-letnia kobieta, a dwoje jej 8-miesięcznych dzieci straciło matkę.

Pielęgniarka podała pacjentce nieodpowiednią dawkę leku

Do dramatycznej sytuacji doszło w styczniu 2019 roku. Anna K. korzystała z usług jednej z klinik medycyny naturalnej. Niespodziewanie kobieta zmarła. Wkrótce okazało się, iż powodem była fatalna w skutkach pomyłka pielęgniarki.

W toku śledztwa ustalono, iż pielęgniarka Lucyna P. pomyliła się przy podawaniu pacjentce leku. Kobieta zaaplikowała Annie K. nieodpowiednią dawkę perhydrolu. Dodajmy, iż pracownica kliniki sama przyznała się do błędu. Po przyjęciu specyfiku, 36-latka poczuła się bardzo źle. Następnie zmarła.

Lucyna P. za pomocą wlewu zaaplikowała ofierze nadtlenek wodoru o toksycznym stężeniu procentowym. Dość powiedzieć, iż jego dawka wielokrotnie przekraczała tą zapisaną przez lekarza. Z powodu błędu pielęgniarki, Anna K. zmarła. Powodem była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Pielęgniarce zostały postawione zarzuty. Ostatecznie P. odpowiedziała za nieumyślne spowodowanie śmierci. W listopadzie 2021 roku sąd orzekł wobec niej karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Poza tym, kobieta musiała zapłacić 10 tys. złotych na rzecz męża ofiary.

To jednak nie wszystko. W mediach pojawiła się informacja, iż bliscy zmarłej 36-latki domagają się zadośćuczynienia. Żądania rodziny Anny K. mają opiewać na około dwa miliony złotych. Do sądu trafił już nawet pozew, w którym miała pojawić się konkretna kwota tj. 1,8 mln. zł.

Dziennikarze twierdzą, iż na wspomnianą kwotę 1,8 mieliby złożyć się Lucyna P. oraz klinika medycyny naturalnej, w której pielęgniarka pracowała. Dodajmy, iż wdowiec domaga się również renty dla dzieci zmarłej (bliźnięta Faustyna i Szymon) w wysokości po 72 tys. zł za okres od 1 lutego 2019 do 31 stycznia 2022 r. oraz po 2 tys. zł miesięcznie do czasu osiągnięcia przez maluchy pełnoletności.

Źródło: o2.pl

Zobacz również: