nie żyje aktorka

Smutne informacje dla całego świata piłki nożnej. Zmarł legendarny piłkarz Realu Madryt, który z Królewskimi sięgał po największe sukcesy, pokonując przy tym wiele rekordów.

Nie żyje Francisco Gento. Grał m.in. w barwach Realu Madryt

O śmierci byłego piłkarza Real Madryt poinformował za pośrednictwem swoich oficjalnych kanałów komunikacji, między innymi na Twitterze. Tam też możemy wyczytać, że Francisco Gento sięgnął z Realem Madryt aż po sześć Pucharów Europy. To nie jedyne osiągnięcia, którymi zapisał się na złotych kartach Królewskich.

W komunikacie Realu Madryt czytamy, że władze klubu, cała społeczność zapamiętają go jako jedną z największych legend. I rzeczywiście, po zakończeniu kariery Gento został uhorowany tytułem honorowego prezesa klubu. W barwach Realu Madryt wystąpił łącznie w 600 meczach, strzelając 182 gole.

Jego naturalną pozycją na boisku było lewe skrzydło. Oprócz klubowej kariery, odnotował całkiem niezłą reprezentacyjną. W koszulce reprezentacji Hiszpanii zagrał 43 razy. Wychował się jako piłkarz w Racingu Santander, ale niemal całą karierę spędził na Santiago Bernabeu.

Sześć Pucharów Europy to nie jedyne sukcesy, jakie wywalczył z Realem Madryt. Sięgnął także między innymi po 12 Mistrzostw Hiszpanii. Zmarł wieku 88 lat.

źródło: Real Madryt

  1. Nie żyje polski muzyk. Miał 43 lata. „Człowiek o wielkim sercu, optymista, wiecznie uśmiechnięty”
  2. Władimir Putin zaczął przerzucać pociski rakietowe. „Realny scenariusz wojny”
  3. Beata Tadla trafiła do szpitala. Dziennikarkę zabrała karetka pogotowia. Nowe informacje

Zobacz również: