Radio Zet/ fot. Jakub Wlodek/REPORTER

Daniel Olbrychski udzielił niedawno Monice Olejnik wywiadu w programie „Kropka nad i”. Rozmowa z aktorem stała się dość głośna, jednak nie jedynie ze względu na jej treść. Wojna Olbrychski-Olejnik rozpoczęła się dosłownie w przeciągu chwili. Pytanie jak szybko się skończy.

Jak wspomnieliśmy źródłem konfliktu pomiędzy dziennikarką a aktorem był program stacji TVN prowadzony przez Olejnik. Emisję odcinka z udziałem Olbrychskiego zaplanowano na 7. stycznia. Jak się jednak później okazało stacja została zmuszona na zmiany w programie ze względu na wydarzenia pod amerykańskim Kapitolem.

Jak wytłumaczyła później żona Olbrychskiego, aktor poczuł się ogromnie urażony takimi „poprawkami” stacji. Sytuację zaogniła późniejsza wypowiedź Krystyny Demskiej-Olbrychskiej.

ZOBACZ!  Co dalej z "Jeden z dziesięciu"? TVP wydało pilne oświadczenie

Wojna Olbrychski-Olejnik opisana przez żonę aktora

Cały wywód żony Daniela Olbrychskiego można przeczytać na jej oficjalnym facebookowym profilu. Przytoczymy kilka szczególnych fragmentów tej wypowiedzi dla naświetlenia sytuacji.

„Co z tym krajem? Co z tymi ludźmi, a właściwie – co z nami???
Echa znanej już przez każdego Polaka tak zwanej „afery szczepionkowej” nie milkną. Każdy dzień przynosi nowe reakcje, nowe wypowiedzi potępiające grupę Bogu ducha winnych, choć znanych ludzi z Krystyną Jandą na czele. Cóż, moim zdaniem jedyną ich winą jest niehołdowanie wszechpotężnej teorii spiskowej i nie zdokumentowanie samego momentu szczepień, żeby to natychmiast upublicznić chociażby w mediach społecznościowych. Ale naiwni jesteśmy często i trudno każdego, codziennie, podejrzewać w każdej sytuacji o niecne zamiary. A widać – powinniśmy” – rozpoczynała wpis.
Nie zabrakło tez uderzenia w polskie media ze strony żony aktora. „No, zdarzyło się. Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie telefonu od Daniela z przeprosinami, bo nie ma za co. Może być tylko smutna refleksja, że pojęcie „wolne media” jest już u nas pojęciem pustym, że grupka rzetelnych uczciwych i niezależnych dziennikarzy kurczy się każdego dnia„.

Komentarzy pod wpisem nazbierało się dość sporo, jednak powstrzymamy się od ich cytowania. Kto ciekawy, może sobie spojrzeć, a nawet się udzielić. Warto jednak dodać, że żona Olbrychskiego zebrała dość sporo krytyki.

ZOBACZ!  TVP wyemituje 3. sezon hitowego serialu. Znamy szczegóły najnowszej odsłony "Zniewolonej"
ZOBACZ!  Wybrano nowego szefa TVP. Obyło się bez większych niespodzianek