Radio Zet/ fot. Jakub Wlodek/REPORTER

Daniel Olbrychski udzielił niedawno Monice Olejnik wywiadu w programie „Kropka nad i”. Rozmowa z aktorem stała się dość głośna, jednak nie jedynie ze względu na jej treść. Wojna Olbrychski-Olejnik rozpoczęła się dosłownie w przeciągu chwili. Pytanie jak szybko się skończy.

Jak wspomnieliśmy źródłem konfliktu pomiędzy dziennikarką a aktorem był program stacji TVN prowadzony przez Olejnik. Emisję odcinka z udziałem Olbrychskiego zaplanowano na 7. stycznia. Jak się jednak później okazało stacja została zmuszona na zmiany w programie ze względu na wydarzenia pod amerykańskim Kapitolem.

Jak wytłumaczyła później żona Olbrychskiego, aktor poczuł się ogromnie urażony takimi „poprawkami” stacji. Sytuację zaogniła późniejsza wypowiedź Krystyny Demskiej-Olbrychskiej.

[irp]

Wojna Olbrychski-Olejnik opisana przez żonę aktora

Cały wywód żony Daniela Olbrychskiego można przeczytać na jej oficjalnym facebookowym profilu. Przytoczymy kilka szczególnych fragmentów tej wypowiedzi dla naświetlenia sytuacji.

„Co z tym krajem? Co z tymi ludźmi, a właściwie – co z nami???
Echa znanej już przez każdego Polaka tak zwanej „afery szczepionkowej” nie milkną. Każdy dzień przynosi nowe reakcje, nowe wypowiedzi potępiające grupę Bogu ducha winnych, choć znanych ludzi z Krystyną Jandą na czele. Cóż, moim zdaniem jedyną ich winą jest niehołdowanie wszechpotężnej teorii spiskowej i nie zdokumentowanie samego momentu szczepień, żeby to natychmiast upublicznić chociażby w mediach społecznościowych. Ale naiwni jesteśmy często i trudno każdego, codziennie, podejrzewać w każdej sytuacji o niecne zamiary. A widać – powinniśmy” – rozpoczynała wpis.
Nie zabrakło tez uderzenia w polskie media ze strony żony aktora. „No, zdarzyło się. Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie telefonu od Daniela z przeprosinami, bo nie ma za co. Może być tylko smutna refleksja, że pojęcie „wolne media” jest już u nas pojęciem pustym, że grupka rzetelnych uczciwych i niezależnych dziennikarzy kurczy się każdego dnia„.

Komentarzy pod wpisem nazbierało się dość sporo, jednak powstrzymamy się od ich cytowania. Kto ciekawy, może sobie spojrzeć, a nawet się udzielić. Warto jednak dodać, że żona Olbrychskiego zebrała dość sporo krytyki.

[irp]

[irp]

Zobacz również: