Wiadomości TVP
Kadr z Wiadomości TVP, o2.pl

Krytycy Wiadomości TVP mają znów pole do popisu. We wczorajszym głównym wydaniu programu informacyjnego Telewizji Polskiej wkradł się prawdopodobnie błąd albo doszło do celowej manipulacji. Wszystkiemu przyjrzał się portal o2.pl. W naszym tekście publikujemy też zdjęcie, przez które zrobiło się tyle zamieszania.

Wiadomości TVP pod ostrzałem Internautów

Jak donosi portal o2.pl, wczoraj Wiadomości TVP ogłosiły kolejny olbrzymi sukces polskiego rządu. Chodzi o imponujące tempo szczepień w Polsce przeciwko koronawirusowi. Problem jednak w tym, że zaprezentowany wykres nie do końca oddaje rzeczywisty stan rzeczy. Dlatego też, Internauci bez pardonu mówią o kolejnej manipulacji ze strony Wiadomości TVP.

„Prezydent dziękuje wszystkim zaangażowanym w zwalczanie pandemii koronawirusa. I chwali polską strategię tej walki.” – rzuciła prowadząca główne wydanie Wiadomości Edyta Lewandowska. Na ekranie zobaczyliśmy poniższy wykres. Co z nim nie tak?

Wiadomości TVP
Kadr z Wiadomości TVP, o2.pl

„Za każdym razem podkreślano, jak wielki sukces na tle innych państw UE, pod względem liczby zaszczepionych, odniósł polski rząd.” – portal o2.pl podsumowuje główne wydanie Wiadomości TVP.

Internauci kpią jednak z zaprezentowanego wykresu, z którego wynika, że Polska jest liderem szczepień na świecie. Oczywiście na wykresie pojawiły się wyłącznie kraje Unii Europejskiej, ale zabrakło już stosownego opisania wykresu. Wśród widzów mogło więc zapanować błędne przekonanie, że Polska jest rzeczywiście światowym liderem. Czy to niedopatrzenie Wiadomości TVP czy celowa manipulacja? Tego się nie dowiemy, ale zdania Internautów są w tej kwestii mocno podzielone.

„W skali całego świata Polsce nie idzie już tak dobrze i daleko nam do czołówki. O tym nie powiedziano jednak w „Wiadomościach”. Wynik 7,1 zaszczepionych na 100 mieszkańców nie daje Polsce miejsca nawet w pierwszej dwudziestce. Aktualnie liderem wśród państw jest Izrael.” – komentuje całą sytuację portal o2.pl.

źródło: o2.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersyjne słowa Billa Gatesa. Grozi nam zagłada? Wskazuje na USA i Chiny
  2. Kilkaset osób zatrutych popularnym mięsem. 5 z nich nie żyje
  3. To nie żart. Krzysztof Rutkowski na tropie „maseczkowego przekrętu”

Zobacz również: