zatrute mięso
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Cała sprawa szokuje. Okazuje się, że bakterie salmonella w mięsie drobiowym były przyczyną śmierci aż 5 osób. Odnotowano także 480 przypadków zatrucia o różnym stopniu nasilenia.

Salmonella w mięsie drobiowym zebrała żniwa

Przytaczana sprawa dotyczy polskiego mięsa drobiowego. „W formie nuggetsów i innych panierowanych produktów spożywczych. Klienci jednego z największych dyskontów chętnie sięgali po nie w celu przyrządzenia szybkiego i łatwego posiłku. Sięgają po nie głównie dzieci.” – czytamy w portalu Pikio.

Choć sprawa dotyczy polskiego mięsa, to rozegrała się w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że w ciągu roku zatrute mięso doprowadziło do wielu zakażeń. „Daily Mail”, który jako pierwszy opisał całą sprawę, informuje nawet o 480 przypadkach zatrucia! Z czego aż 44% to osoby małoletnie do szesnastego roku życia. Dla jednej trzeciej osób ze względu na poważny stan zdrowia po zatruciu konieczna była hospitalizacja.

„W co najmniej jednym przypadku zakażenie salmonellą było czynnikiem przyczyniającym się do śmierci. Odnotowano także cztery zgony, których geneza nie jest do końca znana.” – czytamy w portalu Pikio, którzy bardzo skrupulatnie przyjrzał się publikacji „Daily Mail”.

W konsekwencji tego wszystkiego, brytyjska agencja do spraw bezpieczeństwa żywności wydała ostrzeżenie publiczne przed spożyciem dwóch produktów z mięsa kurczaka, wyprodukowanych przez firmę SFC. Przypomnijmy, że przedsiębiorstwo to używa opakowań do złudzenia przypominających opakowania dostępne w sieci fast-food KFC. Ponadto ostrzeżenie publiczne dotyczy też jednego produktu firmy Vestey Foods.

źródło: Pikio, Daily Mail

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na świecie już się zaczęło. Zakupy tylko dla zaszczepionych osób?
  2. Kolejna tragedia w rodzinie Anny Przybylskiej. Śmierć przyszła nieoczekiwanie
  3. W ten sposób Mateusz Morawiecki kupi głosy wyborców? Duże pieniądze na szali

Zobacz również: