Mateusz Morawiecki

Nie ma wątpliwości, że ostatnie sondaże wyborcze nie są optymistyczne dla Prawa i Sprawiedliwości. Wygląda na to, że powoli władza zaczyna wymykać się z rąk Zjednoczonej Prawicy. Dlatego też w kuluarach pojawiają się informacje o tym, że Mateusz Morawiecki może znaleźć w budżecie dodatkowe miliardy złotych na programy socjalne. Z jednej strony, polepszyłoby to byt wielu rodzin, a z drugiej, być może pozwoliłoby wygrać Prawu i Sprawiedliwości także kolejne wybory. Wiadomo, które świadczenie miałoby być ewentualnie zwiększone. Chodzi o 500 plus.

Mateusz Morawiecki podwyższy świadczenie 500 plus?

O tym, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie chciał zreformować program Rodzina 500 plus mówi się już od dłuższego czasu. Jednak w ostatnim czasie, publikacje prasowe nabrały prawdziwego rozpędu. Ba, pojawiają się nawet konkretne kwoty, o ile może wzrosnąć sztandarowy program socjalny Prawa i Sprawiedliwości.

Choć, jak wskazują niektóre badania, 500 plus nie do końca spełnia swoje założenia. W Polsce wciąż zmagamy się z problemem niżu demograficznego. Niemniej jednak Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza rezygnować z finansowego wspierania polskich rodzin. Mało tego, jest całkiem możliwe, że wkrótce pomoc ta zostanie także zwiększona. O ile?

Według ostatnich doniesień prasowych, które potwierdza portal money.pl, premier Mateusz Morawiecki szykuje się do waloryzacji świadczeń socjalnych, a więc między innymi także 500 plus.

„Od 600 mln zł do nawet 1,4 mld zł w ciągu roku – o tyle więcej kosztowałby sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości, gdyby rząd zdecydował się waloryzować go niczym renty i emerytury. Polacy na comiesięcznych przelewach widzieliby od kilku do kilkunastu złotych więcej.” – czytamy na łamach money.pl.

To oznacza, że w 2021 roku zamiast 500 plus, rodziny mogłyby otrzymywać po 555 złotych, a w 2023 roku nawet i 600 zł na dziecko. Jeśli rzeczywiście, zgodnie z doniesieniami prasowymi, Mateusz Morawiecki zdecyduje się zwaloryzować świadczenia socjalne. W kuluarach mówi się też nieoficjalnie o tym, że Prawo i Sprawiedliwość już zleciło badania, w jakim stopniu podniesienie świadczeń wpłynęło by na poparcie dla partii. I czy dzięki temu byłaby większa szansa wygrania następnych wyborów.

źródło: money.pl, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niecodziennie znalezisko w Biedronce. Nie uwierzysz, co było w paczce z grochem
  2. Prezydent Duda rozwścieczył wielu. Wszyscy musieli czekać, kiedy on jechał
  3. Samolot Boeing 777 zaczął płonąć w powietrzu. Jego części pospadały ludziom do ogródków

Zobacz również: