Piotr Kraśko

Znany dziennikarz zniknie z TVN? Takie szokujące doniesienia pojawiły się właśnie w mediach. Podobno włodarze stacji chcą pozbyć się na stałe Piotra Kraśko, który stał się dla nich bardzo niewygodny. 

Piotr Kraśko jest dla stacji niczym „śmierdzące jajo”

Prezenter ma ostatnio spore powody do zmartwień. Kilka miesięcy temu ujawniono, że Kraśko przez lata nie płacił należnych podatków. Dopiero gdy wszystko się wydało, przelał Skarbówce aż 850 tysięcy złotych zaległych należności. Chwilę później okazało się, że dziennikarz przez lata prowadził samochód, mimo że odebrano mu do tego uprawnienia.

W związku z powyższymi skandalami Piotr Kraśko został odsunięty od prowadzenia głównego wydania „Faktów”. Prezenter znikł ze szklanego ekranu w czerwcu i nic nie wskazuje na to, aby miał szybko powrócić.

Dziennikarze jednego z branżowych portali podali, że Kraśko na pewno nie pojawi się ani w „Faktach”, ani w „Faktach po Faktach” do końca sierpnia. Podobno w telewizji jest sporo osób, które nie chcą jego powrotu. „Grafików jeszcze nie ma na ten okres [wrzesień – przyp. red.], ale to wątpliwe. Jest silny opór znacznej części redakcji przeciwko powrotowi Piotra do pracy. Takie sygnały wysyłane są do zarządzających nie tylko informacją w TVN, ale stacją w ogóle” – zdradziło źródło portalu.

To jednak nie wszystko. Zdaniem osoby związanej z TVN istnieje możliwość, że dziennikarz w ogóle straci posadę. „Niewykluczone, że Kraśko w ogóle nie wróci, ani do „Faktów”, ani do TVN. Jego – nakładające się na siebie sprawy – są trochę dla stacji „śmierdzącym jajem”, nikt w stacji nie chce kłaść głowy za dziennikarza, który ma sporo za uszami. Co innego, gdyby był przedmiotem bezpodstawnych ataków mediów rządowych, wtedy można by z tego zrobić sprawę. Ale tutaj rzecz wydaje się być ewidentna i na pewno nie jest polityczna” – ocenił współpracownik stacji z żółto-niebieskim logo.

Co ciekawe, główny zainteresowany nie skomentował całej sytuacji. Zapytany o ewentualne odejście z pracy Piotr Kraśko nie udzielił żadnej odpowiedzi.

źródło: Super Express

Zobacz również: