wybuch gazu

Niebezpieczny pożar wybuchł w galerii handlowej w jednym z polskich miast. Z żywiołem walczyło kilka zastępów strażaków. Tym co szokuje najbardziej, jest informacja o potencjalnych sprawcach dramatu. Trudno uwierzyć w to, kto podłożył ogień.

Nastolatkowie wywołali pożar w Galerii Mazurskiej

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę 14 sierpnia wieczorem w Ostródzie w województwie warmińsko-mazurskim. Właśnie wtedy w ogniu stanęła Galeria Mazurska.

Mieszkańcy miasta zauważyli kłęby gęstego, czarnego dymu, który unosił się nad centrum Ostródy. Okazało się, że część elewacji Galerii Mazurskiej stanęła w ogniu. Służby ustaliły, iż pożar wybuchł w pobliskiej wiacie śmietnikowej. Ogień szybko przeniósł się na elewację budynku centrum handlowego. Pojawiło się ogromne zadymienie.

Do walki z żywiołem skierowano kilka zastępów straży pożarnej. Strażakom udało się sprawnie ugasić pożar. Na szczęście nie doszło do rozprzestrzenia się ognia do wnętrza budynku galerii handlowej.

Niestety straty spowodowane pożarem są ogromne. Wstępnie oszacowano je na 2,5 mln zł. Zniszczeniu uległa plastikowa stolarka okienna. To jednak nie wszystko. Ponieważ dym został zassany do środka budynku przez kanały wentylacyjne, wiele znajdujących się w galerii lokali uległo częściowemu zniszczeniu. Z tego powodu część sklepów i punktów

Funkcjonariusze policji ustalili, iż do pożaru doszło w skutek podpalenia. W ustaleniu okoliczności zdarzenia pomogły nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały podpalaczy.

Trzeba przyznać, że wiek sprawców jest dość szokujący. Okazuje się, że to dwaj nastoletni chłopcy. Dzieci podpaliły kartony znajdujące się we wiacie śmietnikowej przy centrum handlowym. Następnie jakgdyby nic oddali się z miejsca zdarzenia.

W toku czynności policjanci ustalili tożsamość podpalaczy. Pierwszym z nich jest 13-letni mieszkaniec Ostródy, który już wcześniej był notowany przez policję. Drugi to14-latek, na co dzień mieszkający w Holandii.

Co teraz stanie się z nastoletnimi sprawcami pożaru? Otóż obaj chłopcy wkrótce staną przed sądem rodzinnym i nieletnich.

źródło: o2.pl

Zobacz również: