wybuch gazu

Jakiś czas temu dość głośnym echem obił się temat profitów, jakie mają dostać osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi w Polsce. Tymczasem sytuacja na świecie poszła o krok dalej. Okazuje się, że w Izraelu zakupy w sieci IKEA mogą zrobić tylko… zaszczepieni. Czy podobna sytuacja czeka nas także w Polsce? Sprawdzamy.

W Izraelu zakupy w IKEA tylko dla… zaszczepionych

Jak donosi portal o2.pl, Izrael w przeciwieństwie do wielu innych krajów Europy nie narzeka na braki szczepionek. Do tego stopnia, że szczepionki rozdawane są za darmo wszystkim chętnym. Portal opisuje też niecodzienną decyzję, jaką podjęła w tym kraju szwedzka sieć IKEA.

„W pięciu sklepach IKEA w Izraelu zorganizowano punkty szczepień dla pacjentów. Ci mogą skorzystać z nich przed zakupami. Wystarczy, że udadzą się do danego punktu i… już. Mogą robić zakupy, dając tym samym możliwość zarobku ogromnej sieci meblowej.” – pisze o2.pl, powołując się na ustalenia „Rzeczpospolitej”.

Okazuje się, że szczepionka jest wymogiem koniecznym, aby zrobić zakupy w wymienionych sklepach IKEA w Izraelu. Bez niej, ani rusz. Czy podobna sytuacja czeka nas w Polsce? Póki co sieć IKEA nie informuje, że zdecyduje się na taki krok w innych krajach, a tym bardziej w Polsce. Nic nie wskazuje też na to, że rząd wbrew wielu spekulacjom zdecyduje się ograniczać zakupy czy życie osobom, które nie przyjmą szczepionek.

Aczkolwiek sporo dyskusji budzi temat tzw. paszportów szczepień w Polsce. „To będzie taki paszport osoby zaszczepionej, który będzie potwierdzał, że osoba została zaszczepiona i może korzystać z uprawnień, które jej przysługują.” – tłumaczyła jakiś czas temu wiceminister Anna Goławska. O jakich uprawnieniach mowa? Między innymi o korzystaniu bez dodatkowych testów z usług publicznej służby zdrowia, nie uwzględnianie w limitach spotkań towarzyskich czy zwolnieniu z kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną.

źródło: o2.pl, Rzeczpospolita, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna tragedia w rodzinie Anny Przybylskiej. Śmierć przyszła nieoczekiwanie
  2. W ten sposób Mateusz Morawiecki kupi głosy wyborców? Duże pieniądze na szali
  3. W Rosji pojawił się nowy wirus. Bardzo wysoka śmiertelność. W pilnym trybie zawiadomiono WHO

Zobacz również: