Tegoroczny (niestety nielegalny) Marsz Niepodległości nie zakończył się zbyt przyjemnie. Do tematu przyłączyły się m.in. władze sieci Empik, które jak wielu innych zamieściły swój komentarz na portalach społecznościowych.

W tym roku marsz pod szyldem odzyskania przez Polskę niepodległości był niestety odwołany. Przynajmniej formalnie. Rzeczywistość jak wiadomo wyglądała zgoła inaczej. Część społeczeństwa jednak przeszła ulicami Warszawy mimo zakazu. Sytuacji nie pomagał fakt ostatnich wydarzeń związanych ze strajkami kobiet w sprawie sytuacji aborcyjnej. Media wciąż rozpisują się wojnie obrońców praw kobiet z narodowcami.

Nie obeszło się również niestety bez aktów wandalizmu. Czasem nawet tragicznych w skutkach, bowiem jednym w wyniku wczorajszych wydarzeń spłonęło mieszkanie na warszawskim Powiślu. Przyczyną była raca, którą rzucono w stronę sąsiedniego lokalu, na którego balkonie była wywieszona tęczowa flaga oraz logo wspominanego Strajku Kobiet[CZYTAJ WIĘCEJ]. Sytuacji było jednak dużo więcej. Jedną z nich skomentowała sieć Empik na swoim facebookowym profilu.

Empik komentuje „Marsz Niepodległości”

Komentarz nie pojawił się bez przyczyny, bowiem uczestnicy marszu dotarli i na Śródmieście, gdzie znajduje się jeden z punktów Empika. A właściwie oddział Empika z kategorii bilety. Sieć wydała krótkie oświadczenie, a właściwie ripostę, jednoznacznie pokazującą stosunek jej władz do wczorajszych wydarzeń.

„OŚWIADCZENIE Empik Bilety w sprawie dzisiejszych kolejek pod naszym salonem Empik na Nowym Świecie:
Drodzy Panowie! My też tęsknimy za koncertami i chcielibyśmy jak najszybciej znaleźć się pod sceną. Dlatego sugerujemy łatwiejszy i bezstresowy sposób zakupu biletów.
Bezpośrednio na www.empikbilety.pl” – czytaliśmy w dzisiejszym wpisie na facebookowym fanpagu strony.

Wpis zdecydowanie wzbudził ogromne zainteresowanie internautów. Zebrał bowiem przeszło 18 tysięcy reakcji. Udostępniło go niemal 4 tysiące użytkowników, nie mówiąc już o komentarzach, których tym razem naprawdę nie brakowało. Swój komentarz pod wpisem zostawiły między innymi takie strony jak Koncerty w Polsce: „Szanujemy mocno za ten post!” czy Empik Go: „…a po książki zapraszamy do naszej aplikacji. (Sami wiemy jak to jest, jak człowieka przyciśnie na czytanie…)”. Równie ironicznie, acz dosadne, prawda?

Zobacz również: