Przemysław Czarnek

Dosłownie przed chwilą Minister Edukacji, Przemysław Czarnek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej odniósł się do zagadnień nauczania zdalnego i stacjonarnego. Niestety, ale spory niedosyt można poczuć odnośnie powrotu do szkół uczniów z klas IV i wyższych.

Po konferencji Czarnka tak naprawdę nie wiemy nic

Jak wiadomo, uczniowie klas 1-3 uczęszczają już do szkoły normalnie. Wszyscy zastanawiali się, kiedy w taki sam tryb przejdą uczniowie klas wyższych.

Już wcześniej, Minister Edukacji mówił o swoich priorytetach. „W pierwszej kolejności chcemy, aby do szkół wrócili maturzyści oraz ósmoklasiści. Dopiero potem będziemy mogli zdecydować się na powrót klas IV-VIII oraz starszych roczników” – wyjawił Czarnek na łamach Radia PULS. Właśnie przed chwilą odbyła się konferencja Ministra Edukacji i Nauki.

Niestety, ale nie poznaliśmy na niej decyzji odnośnie uczniów z klas IV i wyższych. Czarnek przyznał jedynie, że resort nauki trzyma rękę na pulsie i jest gotowy na ewentualna decyzję o powrocie do szkół. Wszystko jest przygotowane zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami. Taką decyzję (o powrocie do szkół) musi jednak podjąć Premier Mateusz Morawiecki. A kiedy to się stanie? Czarnek mówi, że decyzję Premiera o przedłużeniu lub zakończeniu nauki zdalnej dla klas IV-VIII poznamy w najbliższych dniach.

Według nieoficjalnych doniesień Polsat News w związku z brakiem rekomendacji Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego odnośnie otwarcia szkół, Mateusz Morawiecki zdecyduje się przedłużyć naukę zdalną dla klas IV-VIII o dwa kolejne tygodnie.

Minister Czarnek na konferencji podsumował ósmy dzień pobytu w szkołach dzieci klas I-III oraz w przedszkolach. W normalnym trybie pracuje około 99% przedszkoli i klas I-III, a frekwencja w obu rodzajach placówek wynosi również w granicach 99%. „Wymogi sanitarne we wszystkich placówkach na ten moment przynoszą oczekiwane rezultaty” – skwitował Przemysław Czarnek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy biją na alarm. Nieoczekiwane powikłania po koronawirusie. Nikt o tym nie mówi
  2. Skandal wokół szpitala. Kompletnie pijany lekarz dyżurował na SOR. Niebywałe, co stało się kilka dni później
  3. Padła mocna obietnica. Dodatkowe bony dla osób powyżej 40 roku życia
  4. Kluczowe zmiany w 500 plus? Marlena Maląg rozwiała wszelkie wątpliwości
  5. Schetyna nie przebiera w słowach. Ujawnia całą prawdę o Budce. Wojna o władzę już trwa