koronawirus deltokron

Choć pandemia koronawirusa nieco wyhamowała w Polsce w ostatnim czasie, a rząd rozważa zniesienie niektórych obostrzeń, to naukowcy wciąż próbują odkryć wszystkie sekrety COVID-19. Nowe badanie dowiodło, że po zakażeniu koronawirusem mogą pojawić się nieoczekiwane powikłania. Są dużo groźniejsze, niż mogłoby się wydawać.

O tych powikłaniach po koronawirusie nikt nie mówi

Zakażenie koronawirusem to jedno. Nawet, kiedy już wyzdrowiejemy, to niestety COVID-19 wciąż może odciskać spore piętno na naszym organizmie. Większość powikłań jest znanych opinii publicznej, ale „Daily Mail” dotarło do kolejnych ciekawych i co tu dużo ukrywać, przerażających informacji.

„Z szeroko zakrojonych badań wynika wyraźnie, że jednym z długotrwałych następstw przebycia COVID-19 mogą być problemy neurologiczne o różnym nasileniu” – czytamy na łamach „Daily Mail”, które cytuje portal Interia. Padły też konkretne przykłady powikłań.

COVID-19 może spowodować jąkanie się oraz… psychozę. „Atak immunologiczny na połączenia synaptyczne w mózgu może doprowadzić do zmian funkcji mózgu” – alarmuje na łamach „Daily Mail” neurobiolog Soo-Eun Chang.

Co ciekawe, zdaniem naukowca, problemy neurologiczne, które mogą prowadzić do zaburzeń mowy czy psychozy nie są wywołane stricte przez wirusa, ale są jego pochodną. Chodzi bowiem o ostrą odpowiedź układu immunologicznego na pojawienie się patogenu. Nie zbadano póki co dokładnie, jak długo mogą utrzymywać się powikłania. Określenie „długotrwałe” daje do myślenia.

Dlatego, jak widać groźne jest nie tylko samo zakażenie się koronawirusem, ale także powikłania po przebytej chorobie. Warto więc stosować się do obostrzeń i sięgnąć po szczepionkę, by zminimalizować nie tylko ryzyko zakażenia, ale również groźnych powikłań. Ich lista jest, co tu dużo mówić, przerażająca…

źródło: Daily Mail, Interia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal wokół szpitala. Kompletnie pijany lekarz dyżurował na SOR. Niebywałe, co stało się kilka dni później
  2. Błyszczał w programie „Jaka to melodia?”. Nie uwierzysz, czym zajmuje się teraz Robert Janowski
  3. Padła mocna obietnica. Dodatkowe bony dla osób powyżej 40 roku życia
  4. Kluczowe zmiany w 500 plus? Marlena Maląg rozwiała wszelkie wątpliwości
  5. Dramat pod papieskim oknem w Watykanie. Papież Franciszek pogrążył się w modlitwie

Zobacz również: