Rosja ostrzelała brytyjski okręt
zdjęcie ilustracyjne

Do poważnego incydentu doszło na Morzu Czarnym. Rosyjski bombowiec ostrzelał brytyjski okręt typu niszczyciel. Resort obrony w Moskwie przekazał, że celem było powstrzymanie naruszania rosyjskiej granicy państwowej.

Groźny incydent na Morzu Czarnym. Rosjanie ostrzelali Brytyjczyków

O tym incydencie piszą największe media na świecie oraz niemal każdy polski portal internetowy. Na całe szczęście ostrzelanie brytyjskiego okrętu HMS Defender miało charakter ostrzegawczy, a nie bojowy. Co i tak wywołało spory niepokój na świecie.

  • Brytyjski okręt HMS Defender ostrzegawczo ostrzelany przez rosyjski bombowiec.
  • Rosjanie przekazali, że chcieli przerwać naruszanie granicy państwowej.
  • Światowe media mówią o dużym niepokoju w rejonie Morza Czarnego.

„Jak podał resort obrony w Moskwie, rosyjski bombowiec frontowy Su-24M (w kodzie NATO: Fencer D) ostrzegawczo wystrzelił na kursie niszczyciela rakietowego HMS Defender cztery pociski OFAB-250.” – czytamy w portalu www.rmf24.pl. Jeszcze wcześniej, strzały ostrzegawcze w kierunku HMS Defender oddał rosyjski okręt wojsk ochrony pogranicza, na które prawdopodobnie brytyjska jednostka morska nie zareagowała. Dlatego, poderwano do lotu Su-24M.

„Flota Czarnomorska i rosyjskie wojska ochrony pogranicza stwierdziły, że Defender wpłynął 3 km w głąb rosyjskich wód terytorialnych w okolicy przylądka Fiolent na Krymie.” – donosi rzeczone wyżej źródło, cytując rosyjskie media. W związku z zaistniałą sytuacją do resortu obrony Rosji został wezwany brytyjski attache wojskowy w Moskwie.

Nie wiadomo, jakie konsekwencje będzie miała ta sytuacja. Póki co ani Władimir Putin, ani premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson nie udzielili żadnej wypowiedzi w tym temacie.

źródło: RMF24.pl, PAP

  1. Dotkliwa kara dla Jarosława Kaczyńskiego. Wiadomo, co przeskrobał. Miarka się przebrała
  2. Zawalił się dach na hali sportowej przy szkole. Sceny grozy w Wielkopolsce
  3. Szpital w ogniu krytyki. Odesłana do domu pacjentka, zmarła kilka godzin później

Zobacz również: