straż pożarna w parku rozrywki
Foto: YouTube

Kobieta idąca brzegiem rzeki z dzieckiem, nagle zdejmuje ubranie i wskakuje do wody. Ludzie są zszokowani tym co widzą. Okazuje się jednak, że młoda matka miała ważny powód, aby to zrobić.

Kobieta zrobiła to, z czym nie mogli sobie poradzić strażacy

Do szokujacych scen doszło w Nowym Dworze Gdańskim w województwie pomorskim. Ludzie, którzy przebywali akurat nad tamtejszą rzeką Tugą, byli świadkami dość przerażającego zdarzenia. Był wczesny wieczór około 20:30. Nagle kobieta spacerująca z dzieckiem i psem zdejmuje ubranie i wskakuje do rwącej rzeki. Na brzegu stoją zszokowani przechodnie i strażacy.

Szybko okazuje się, że młoda matka skoczyła do wody z konkretnego powodu. Kobieta zrobiła to, aby ratować malutkie kocięta. Chwilę wcześniej trzy bezbronne zwierzaki zapakowane w reklamówkę wrzuciła do rzeki bezduszna 67-latka. Na szczęście ludzie usłyszeli, iż z torby dochodzą kocie odgłosy.

Dla niektórych bulwersujące może wydać się to, iż młoda matka poradziła sobie lepiej niz przybyli na miejsce strażacy. Wydaje się, iż służby nie bardzo wiedziały jak dotrzeć do topiących się zwierzaków. Mało tego, podczas gdy kobieta ratowała kotki, strażacy stali i patrzyli, nie podejmując żadnych działań. Warto podkreślić, iż młoda matka zabrała kocięta do gabinetu weterynaryjnego w Gdańsku. Dwa kotki udało się uratować, niestety jeden nie przeżył kąpieli w rzece.

Funkcjonariusze policji bardzo szybko dotarli do okrutnej kobiety, która wyrzuciła koty do rzeki Tuga. „Policjanci po kilkunastu minutach od wpłynięcia zgłoszenia zatrzymali 67-letnią mieszkankę Nowego Dworu Gdańskiego. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Grozi jej za to do 5 lat więzienia” – przekazała sierż. szt. Karolina Figiel.

Poniżej udostępniamy nagranie z monitoringu, na którym widać przebieg całej akcji ratunkowej. Co ciekawe, pod materiałem pojawiło się wiele komentarzy. Użytkownicy popularnego YouTuba chwalili kobietę, nazywając ją bohaterką. Natomiast wobec pasywnych strażaków padło sporo słów krytyki.

Źródło: Fakt, YouTube

  1. Marzena Kipiel-Sztuka oświadczyła, że nie będzie się szczepić. „Tacy jak ja nie mogą się zaszczepić”
  2. Adam Niedzielski oferuje 10 tysięcy złotych za informację. „Mamy do czynienia z aktem terroru”
  3. Fakty TVN uderzają w Wiadomości TVP. Niebywałe, co puścili na antenie

Zobacz również: