Kaczyński

Choć wielu przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości twierdziło, że Jarosław Kaczyński co by nie zrobił, jest nietykalny, to stało się zupełnie inaczej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przeskrobał w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej i został za to właśnie ukarany.

Jarosław Kaczyński ukarany przez Komisję Etyki

  • Komisja Etyki ukarała Jarosława Kaczyńskiego za jego słowa w Sejmie.
  • Prezes Prawa i Sprawiedliwości rzucił w kierunku opozycji: „jesteście przestępcami”.
  • Otrzymał za to najwyższą, z możliwych kar, jakie może nałożyć Komisja Etyki.

Wraca głośna sprawa wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomnijmy, że Prezes Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego, z sejmowej mównicy rzucił w stronę opozycji hasło: „jesteście przestępcami.”. Zajęła się tym Komisja Etyki i właśnie wydała „wyrok”.

Jarosław Kaczyński otrzymał najwyższą z możliwych kar, a więc naganę. Poinformowała o tym członkini owej komisji, Monika Falej z Lewicy. Jednocześnie posłanka przekazała też, że Kaczyński dwukrotnie nie stawił się na posiedzeniu komisji i nie przedłożyć żadnego usprawiedliwienia.

„Jest w Polsce (…) przestępstwo spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego. Wy wzywając do demonstracji powodujecie tego rodzaju niebezpieczeństwo i odpowiecie za to.” – to między innymi za te słowa, jak cytuje portal Interia.pl, Jarosław Kaczyński został ukarany przez sejmową Komisję Etyki.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Szpital w ogniu krytyki. Odesłana do domu pacjentka, zmarła kilka godzin później
  2. Zawalił się dach na hali sportowej przy szkole. Sceny grozy w Wielkopolsce
  3. Podwójna tragedia w domu Macieja Orłosia. O tym co się stało, nie da się zapomnieć

Zobacz również: