IMGW o prognozie pogody
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Wszyscy Ci, którzy planowali w niedzielę długie spacery, niemal na większości kraju muszą odłożyć swoje plany w czasie. Prognoza pogody nie napawa optymizmem. Nie będzie warunków do dłuższego przebywania pod przysłowiową chmurką. Pogoda znów płata nam figle.

Pogoda w niedzielę nie taka, jak myśleliśmy

Jak donoszą największe portale internetowe w Polsce, niedziela upływa pod znakiem jesiennej pogody. Niestety, nie można mówić o złotej jesieni, bowiem im dalej w głąb dnia i wieczoru, tym więcej zachmurzenia będzie nam towarzyszyć.

„W dzień spodziewamy się zachmurzenia dużego z przejaśnieniami. Najwięcej chmur będzie na północy kraju, gdzie wystąpią także przelotne opady deszczu.” – komentuje Szymon Ogórek w Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla Polsatu News.

Zachmurzenie, przelotne opady deszczu, a do tego wiatr, miejscami porywisty nie będzie sprzyjał niedzielnym rodzinnym spacerom. Taka pogoda będzie nas nawiedzać coraz częściej. W końcu jesteśmy w samym środku jesieni.

Pochmurnie będzie i popada nie tylko w niedzielę. W nocy strefa opadów ma się przesunąć. „W nocy z niedzieli na poniedziałek opady mają przesunąć się w głąb kraju. Deszcz spodziewany jest tym samym w województwach: dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, opolskim, śląskim i wielkopolskim.” – analizuje doniesienia IMGW portal lelum.pl.

Jak widać, też temperatura nie sprzyja spacerom. Poniżej znajduje się mapa z temperaturami w całej Polsce, zmierzonymi dziś w południe. Od 8 do 12 stopni Celsjusza, co wraz z wiatrem i zachmurzeniem powoduje wyjątkowe odczuwanie zimna. Jeśli w taką pogodę chcecie spacerować, to zadbajcie o odpowiedni ubiór i nakrycie głowy. W końcu ma to być przyjemność, a nie łapanie przeziębienia.

źródło: Polsat News, lelum.pl, IMGW

Zobacz również: