śmierć w akademiku
zdjęcie ilustracyjne, policja.pl

Wczorajszy dzień przebiegał nie tylko pod znakiem podtopień, ale niestety i szalejącego wiatru. Łamiące się konary drzew to nic przy tym, co wydarzyło się w Poznaniu. W hali sportowej przy jednej ze szkół zawalił się bowiem… dach.

Dach nie wytrzymał. To cud, że nikomu się nic nie stało

  • Przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu zawalił się dach.
  • Media przekazały, że na szczęście wskutek nieszczęśliwego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Wczorajsza pogoda dała się we znaki między innymi mieszkańcom Wielkopolski. Internet obiegły nagrania zalanych ulic i posesji w Poznaniu, a także w innych mniejszych miejscowościach. Jednak to, co wydarzyło się w stolicy Wielkopolski przeszło wszelkie przypuszczenia. Na osiedlu pod Lipami zawaliło się 300 metrów kwadratowych dachu nad halą sportowa, która przylegała do Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi. Na całe szczęście, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

„Wskutek zawalenia dachu hali sportowej w Poznaniu nikomu nic się nie stało.” – potwierdza Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W internecie pojawiły się zdjęcia zawalonego dachu.

To nie jedyne problemy, jakie napotkali mieszkańcy Poznania w związku z porywami wiatru i gwałtownymi ulewami. Zalana była także poznańska katedra, a strażacy wypompowywali wodę również ze szpitali. Nie wspominając już o ulicach, czy całych osiedlach, które zamieniły się w jedne, wielkie niecki basenowe.

Wczoraj media donosiły także, że blisko 10 tysięcy mieszkańców Poznania i bliskich okolic pozbawionych było prądu. Potwierdził to także Enea Operator. Na ten moment, zdecydowaną większość awarii udało się usunąć.

źródło: Onet, PAP, mat. prasowe

  1. Podwójna tragedia w domu Macieja Orłosia. O tym co się stało, nie da się zapomnieć
  2. Zmarł Franciszek Pazdan. „Nie umiemy znaleźć właściwych słów”
  3. Nie żyje dziewięciomiesięczne dziecko. Wystarczyła niestety chwila nieuwagi

Zobacz również: