Polaków czeka podwyżka cen chleba

Jarosław Kaczyński złożył kolejną, mocną obietnicę. Choć wielu ekspertów zastanawia się, skąd państwo weźmie na to pieniądze. Podczas wystąpienia na Podlasiu, prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że Polska stanie się drugą Słowenią. „Do obywateli miałoby trafić 9,6 tys. zł.” – czytamy w portalu BiznesInfo.

9600 zł dla każdego?

Słowenia uznawana jest za jeden z najbogatszych tzw. krajów postkomunistycznych. To dlatego, tą drogą chce podążyć także Jarosław Kaczyński. Podczas wystąpienia na Podlasiu przyznał, że za sprawą chociażby Polskiego Ładu i Krajowego Planu Odbudowy, chce, aby wypłaty w Polsce dorównały średniej europejskiej, a więc 9600 zł miesięcznie.

„Trzeba się odbudowywać, ale przede wszystkim trzeba się budować.” – przyznał otwarcie Jarosław Kaczyński. Jak wylicza portal money.pl, Słowenia to w tej chwili jeden z najbogatszych krajów postkomunistycznych. Wypłaty tam wynoszą 92% średniej europejskiej. „My w tej chwili jesteśmy na poziomie 77 procent takiego dochodu.” – tłumaczy Jarosław Kaczyński.

Jednocześnie lider Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że Polacy z roku na rok, od momentu integracji do Unii Europejskiej zarabiają coraz to więcej. Jednak wciąż jest to za mało w stosunku do średnich zarobków w innych europejskich krajach, w tym między innymi, we wspomnianej przez Kaczyńskiego Słowenii.

„Średnia europejska wynosi 2 109 euro miesięcznie, a więc na każdego Polaka miałaby przypadać wypłata w wysokości 9,6 tys. zł. To dość ambitny plan, ponieważ według ubiegłorocznych danych Eurostatu Polska znajduje się unijnym ogonie zarobków.” – analizuje jednak sytuację portal BiznesInfo, pokazując, że wdrożyć ten plan Jarosławowi Kaczyńskiemu będzie niezwykle trudno.

źródło: BiznesInfo, Money.pl, PAP, mat. prasowe

  1. Ciąg dalszy tragedii na cmentarzu. Proboszcz „czegoś takiego nie kojarzę”
  2. Która szczepionka jest najlepsza? Znany lekarz mówi otwarcie
  3. Gorąco na Morzu Czarnym. Brytyjski niszczyciel ostrzelany przez rosyjski bombowiec

Zobacz również: