Szwecja - Polska

Niestety, ale w kluczowym w kontekście awansu do fazy pucharowej Euro 2020 meczu ze Szwecją, reprezentacja Polski będzie musiała sobie radzić bez jednego z ważnych ogniw. Z powodu urazu mecz Szwecja – Polska z trybun obejrzy Jakub Moder, który zanotował dobry występ w zremisowanym spotkaniu z Hiszpanią. Wiemy, kto go zastąpi.

Kluczowy piłkarz wypada z meczu Szwecja – Polska

Największe sportowe portale w Polsce rozpisują się o sporym problemie Paulo Sousy przed meczem ze Szwecją. Na ostatniej prostej do spotkania, a konkretnie rzecz ujmując, na godziny przed pierwszym gwizdkiem w meczu Szwecja – Polska, ostatecznie potwierdziło się, że na boisko nie wybiegnie Jakub Moder.

Pomocnik Brighton & Hove Albion, który zapoczątkował bramkową akcję w meczu z Hiszpanią, po fantastycznym obrocie i minięciu trzech hiszpańskich pomocników, już od kilku dni narzekał na uraz. Potwierdziło się najgorsze i Modera, z powodu urazu kolana, który potwierdził rezonans magnetyczny, zabraknie w meczu Szwecja – Polska.

Wiadomo już, kto go zastąpi. Co tu dużo ukrywać, na środku pomocy prawdopodobnie zagra Grzegorz Krychowiak, który w meczu z Hiszpanią pauzował za dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę, którą obejrzał w spotkaniu ze Słowacją.

Polacy musza wygrać ze Szwedami, jeżeli myślą o awansie do fazy pucharowej Euro 2020. Tylko zwycięstwo da nam drugie miejsce w grupie i możliwość zmierzenia się w 1/8 finału. Wszyscy na to liczymy, że po „zwycięskim” remisie z Hiszpanią, reprezentacja Polski potwierdzi swoją formę na tle, silnej w defensywie Szwecji. Szwedzi na Euro 2020 jeszcze nie stracili gola, ale kto, jak kto, ale Robert Lewandowski doskonale wie, jak forsować defensywy rywali.

źródło: sport.pl, inf. własna, mat. prasowe

  1. Gorąco na Morzu Czarnym. Brytyjski niszczyciel ostrzelany przez rosyjski bombowiec
  2. Zmarł Franciszek Pazdan. „Nie umiemy znaleźć właściwych słów”
  3. Książę Karol planuje rewolucję na dworze królewskim. To koniec monarchii jaką znamy

Zobacz również: