bank pieniędze

Jak powiedzieli, tak zrobili? 900 plus ma stać się niebawem rzeczywistością. Kwota się powiększyła, a liczba zwolenników pozostała. 900 plus, tak jak i 500 plus ma już też swoich przeciwników. Czy faktycznie będzie to zwykłe „rozdawnictwo”, jak wielu pisze w Internecie? Warto zaznaczyć, że 900 plus nie podzieli zasad, na jakich działa jego „poprzednik”. Komu będzie przysługiwać najwyższe świadczenie? Tłumaczymy.

500 plus w tym roku obchodzi swoje pięciolecie. Ze sztandarowego programu PiS „Rodzina 500 plus” korzysta na ten moment już 500 tysięcy Polaków. Przypomnijmy, że głównym założeniem przy tworzeniu tego świadczenia było zachęcenie – przede wszystkim młodych – Polek i Polaków do zakładania rodzin.

Tymczasem okazuje się, że plan nie poszedł do końca po myśli rządzących. Czy większa kwota odwrócili bieg polskiej demografii? Wielu poddaje taki scenariusz wątpliwości. Zwłaszcza ze względu na fakt, że 900 plus obejmie jedynie pewną część beneficjentów 500 plus.

Poznajmy szczegóły świadczenia 900 plus

900 plus obejmie liczną grupę Polaków, jednak w perspektywie wszystkich, którzy pobierają „stare” świadczenie jest to dość wąska grupa. Otóż ma ona przysługiwać jedynie tym rodzicom, którzy wychowują małe dzieci, jednocześnie oddając je pod opiekę instytucji, bądź niani.

Na dodatkowe 400 złotych wspomniane wcześniej rodziny od 2022 roku. Według rządzących pozwoli to zlikwidowanie – chociaż po części – jednego z bardziej palących problemów w kraju dla młodych rodziców. Mianowicie brak możliwości uzyskania opieki nad dzieckiem, bądź dziećmi.

    Dofinansowaniem pobytu w instytucjach opieki (żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów) zostaną objęte dzieci uczęszczające do tych instytucji i niekorzystające z rodzinnego kapitału opiekuńczego, tj. dzieci pierwsze i jedyne w rodzinie, pierwsze z rodzin, w których kolejne dziecko jest objęte kapitałem i wszystkie w wieku przed ukończeniem 12 miesiąca i po ukończeniu 36 miesiąca życia – czytamy w informacji podanej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

źródło: edziecko.pl

  1. Wypłata emerytur zagrożona. Emeryci mogą nie otrzymać swoich świadczeń
  2. Uważajcie na siebie! W całym kraju grasują oszuści. O tej metodzie mało kto wie
  3. Morawiecki obiecał Polakom miliony. Sprawdzamy, czy dotrzymał słowa

Zobacz również: