źródło: YouTube/ Europejskie Centrum Solidarności / Gdańsk

Zmarł znany polityk z czasów PRL. Alfred Miodowicz, znany głównie z głośnej wówczas debaty z Lechem Wałęsą, odszedł w wieku 92 lat. W mediach głośno od wspomnień o politycznym życiu Miodowicza.

Alfred Miodowicz był polskim działaczem związkowym – w 1983 roku został pierwszym przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ). Był również politykiem – posłem na Sejm IX kadencji oraz uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, zaś w czasie swojej kariery zasłynął przede wszystkim jako przeciwnik Lecha Wałęsy we wspomnianej debacie telewizyjnej z 1988 roku.

Słynna debata, o której teraz tak no nowo w mediach głośno miała miejsce dokładnie 30 listopada 1988 roku na wizji Telewizji Polskiej. Była ona nie tyle głośna za sprawą postaci, które brały w niej udział, ale miała ona ogromne znaczenie polityczne.

O śmierci Alfreda Miodowicza poinformował właśnie OPZZ za pośrednictwem strony internetowej. Miał dwójkę dzieci: córkę Dobrosławę Miodowicz (1953 – 1986) oraz syna Konstantego Miodowicza (1951 – 2013), który poszedł w polityczne ślady ojca i był działaczem opozycji demokratycznej.

źródło: onet.pl/OPZZ.pl

Zobacz również: