Rosja

Kolejny raz potwierdza się stare powiedzenie, że oszuści nie mają żadnej litości. Potrafią atakować zarówno tych najsilniejszych, jak i najsłabszych. Są pozbawieni jakichkolwiek skrupułów. Dlatego policja ostrzega przed grasującymi złodziejami. Wykorzystują oni nietypową metodę, na którą bardzo łatwo się nabrać. Są już w kraju pierwsze przypadki utraty dużych kwot pieniędzy.

Złodzieje korzystają z metody „na koło”

O całej sprawie pisze policja z Wielkopolski, ale śledząc doniesienia prasowe, łatwo można zauważyć, że problem ten nie dotyczy wyłącznie mieszkańców Wielkopolski, ale i całego kraju. Oszuści działający w ten sposób mogą być dosłownie wszędzie. O co chodzi w tej metodzie oszustwa? Już wyjaśniamy.

Aby zrozumieć metodę, z jakiej korzystają złodzieje, warto przytoczyć przykład z życia wzięty, który wydarzył się w Poznaniu. „W ubiegły piątek pracownik pojechał do banku wypłacić sporą gotówkę, która miała być przeznaczona na zapłatę firmowych zobowiązań. Kiedy ruszył z parkingu w rejonie ulicy Jugosłowiańskiej usłyszał dziwny dźwięk w kole. Mężczyzna zaparkował auto i wyszedł na chwilę z samochodu, żeby zobaczyć co się stało. Nic jednak nie zauważył i ruszył dalej. Kiedy jechał, sygnał z każdą minutą, był coraz bardziej wyraźny. Kierowca ponownie zatrzymał pojazd i poszedł sprawdzić przyczynę awarii.” – czytamy na stronie wielkopolskiej policji.

„Okazało się, że opona została uszkodzona. Wewnątrz auta mężczyzna zostawił torbę ze sporą gotówką. W tym czasie złodziej wykorzystując jego nieuwagę ukradł wszystkie rzeczy pozostawione na siedzeniu w tym pieniądze oraz dokumenty tożsamości. Kiedy kierowca wszedł do środka zauważył brak torby z zawartością gotówki. Wtedy natychmiast zadzwonił na Policję.” – dodają mundurowi.

To jedna z najpopularniejszych metod oszustwa w ostatnim czasie. Wciąż jednak Polacy za mało o niej słyszą i dają się nabrać na tego typu oszustwo. Dlatego warto bardzo dokładnie zapoznać się z naszym tekstem.

Jak się uchronić przed tym oszustwem?

Cała kradzież rozpoczyna się od obserwacji. Kiedy złodzieje zauważą, że jedziemy wypłacić do banku gotówkę, to wówczas, podchodzą do naszego samochodu i uszkadzają oponę. Wówczas, jesteśmy dla nich wystawieni już niemal jak na widelcu, jeśli nie znamy mechanizmu działania tego oszustwa. „Następnie czekają na dogodny moment, aż potencjalny poszkodowany zostawi w samochodzie swoje rzeczy, zatrzyma się i opuści pojazd. Wtedy złodzieje kradną gotówkę.” – apeluje policja o ostrożność.

„Jeśli wymieniacie koło, upewnijcie się, że samochód jest zamknięty. Jeśli przewozicie sporą gotówkę, warto zapewnić sobie dla bezpieczeństwa np. obecność drugiej osoby.” – przypominają mundurowi z Wielkopolski.

źródło: policja, media

  1. Nie żyje ponad rok. Dziennikarze odwiedzili grób Pawła Królikowskiego. Łzy cisną się do oczu
  2. Porażająca statystyka. Podano ile zaszczepionych osób zakaziło się koronawirusem
  3. Mięso masowo wycofywane ze sklepów. GIS wydał pilną decyzję. Lepiej go nie jedz!

Zobacz również: