koronawirus deltokron

W obliczu czwartej fali koronawirusa rząd apeluje do Polaków o rozsądek i zaszczepienie się. To właśnie od poziomu „wyszczepienia” zależeć będzie skala czwartej fali, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć prawdopodobnie na jesień. Jak jednak pokazują statystyki, szczepienie przeciwko koronawirusowi, wcale nie gwarantuje, że zakażenie nas ominie. Statystyki są porażające.

Ile zaszczepionych zakaziło się koronawirusem?

Co prawda dane nie pochodzą z Polski, ale zapewne, statystyki w naszym kraju mogą wyglądać podobnie w obliczu czwartej fali koronawirusa czy już nawet i teraz. „Blisko 75 proc. nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Singapurze dotyczy osób zaszczepionych przynajmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19.” – przekazało tamtejsze ministerstwo zdrowia.

I choć rzeczywiście szczepionka nie zagwarantuje, że zakażenie ominie nas szerokim łukiem, to kolejne dane nie pozostawiają złudzeń. Szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem choroby. To dlatego, w przytaczanym Singapurze przeciwko koronawirusowi zaszczepiło się już blisko 80% obywateli. Takie liczby w Polsce póki co pozostają sferą marzeń. Dlatego rząd robi, co może, aby zmobilizować obywateli.

Pojawiła się loteria szczepionkowa, Mateusz Morawiecki przekazał, że pracuje nad kolejnymi gratyfikacjami dla osób zaszczepionych. Niewykluczone też, że rząd podąży śladem chociażby Francji i zdecyduje się wprowadzić obostrzenia dla osób niezaszczepionych. W skrajnych przypadkach pojawiają się też propozycje, aby wypłatę świadczeń socjalnych, jak np. 500 plus uzależnić od szczepień. Choć nie wydaje się to realne.

źródło: Interia.pl, media

  1. Nie żyje ponad rok. Dziennikarze odwiedzili grób Pawła Królikowskiego. Łzy cisną się do oczu
  2. Kardiolog ostrzega Polaków. Mówi o niedokrwieniu mózgu lub mięśnia sercowego
  3. Mięso masowo wycofywane ze sklepów. GIS wydał pilną decyzję. Lepiej go nie jedz!

Zobacz również: