ojciec zamordował syna

Przykre informacje obiegły cały świat muzyki. Zmarła jedna z najpopularniejszych uczestniczek konkursu piosenki Eurowizja.

Nie żyje Carmela Corren. Na stałe zapisała się w historii Eurowizji

O śmeirci Carmeli Corren poinformowały zagraniczne źródła, na które w swojej publikacji powołuje się Radio Zet. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat. Izraelka wystąpiła na 8. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w Londynie. Reprezentowała wówczas Austrię i dzięki swojemu występowi, już na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich fanów muzyki z całego świata.

Zaśpiewała utwór „Vielleicht geschieht ein wunder” i zajęła siódme miejsce. Jednak nie to okazało się przełomowe. Carmela Corren zapisała się już na stałe na kartach historii Eurowizji, jako jej pierwsza nieanglojęzyczna uczestniczka, która do tekstu swojej piosenki wplątała częściowo język angielski.

Dzięki swojemu występowi na Eurowizji, Carmela Corren zyskała gigantyczną rozpoznawalność, którą zalała takie kraje, jak Austrię, Niemcy czy Szwajcarię. Występowała u boku wielkiego i legendarnego Cliffa Richarda. Pojawiła się w wielu filmach i serialach.

W późniejszym czasie Carmela Corren przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Część jej pamięci, a poniżej zamieszczamy jej występ ze wspomnianego konkursu piosenki Eurowizja, który w 1963 roku odbył się w Londynie.

źródło: Radio Zet

  1. Andrzej Duda przekaże 300 zł każdej zaszczepionej osobie?
  2. Beata Kozidrak znów przyłapana na mieście. Jej mina mówi sama za siebie?
  3. Nie żyje polityk Prawa i Sprawiedliwości. „Była wspaniałą osobą, zawsze aktywnie zabiegała o region”

Zobacz również: