grób Pawła Królikowskiego
Youtube

To już ponad rok, odkąd zmarł uwielbiany przez wszystkich Paweł Królikowski. Popularny „Królik” doczekał się na swoim grobie pomnika, a dziennikarze postanowili odwiedzić miejsce pochówku Królikowskiego, aby zobaczyć, jak wygląda. Na pomniku wyryto symboliczny napis. Na widok grobu aż łzy same cisną się do oczu.

Odwiedzili grób Królikowskiego. Widok? Wzruszający

Paweł Królikowski zmarł w lutym 2020 roku. Jego grób jest przeciwieństwem grobów wielu znanych osobistości. I choć uwielbiany przez wszystkich aktor, dopiero grubo po ponad roku od pochówku doczekał się pomnika, to teraz nagrobek imponuje.

„Paweł Królikowski został pochowany 5 marca 2020 roku w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach i pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej.” – przypomina Interia. W ostatniej drodze Królikowskiemu towarzyszyły tłumy.

I tak też wciąż wygląda jego grób. Znicze oraz wciąż wymieniane kwiaty. Widać, że rodzina, bliscy oraz fani dbają o miejsce pochówku Pawła Królikowskiego. Całkiem niedawno doczekał się też pomnika, na którym został wyryty wzruszający i symboliczny napis.

Marmurowa płyta została ozdobiona pęknięciem w kształcie krzyża. Ma ona niebywałą symbolikę. To odniesienie do wyrwy, jaką pozostawił swoim odejściem Paweł Królikowski w rodzinie. Na pomniku widnieje też cytat – „Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech…”. Jego znaczenie wyjaśnił Antek Królikowski.

grób Pawła Królikowskiego
Instagram

ZDJĘCIE GROBU PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO MOŻNA ZOBACZYĆ << TUTAJ >> W MATERIALE PORTALU INTERIA.PL.

„To ulubiony cytat naszej rodziny z jednej z piosenek, jakie tata napisał do popularnego w latach 90. programu dla młodzieży „Truskawkowe studio”” – tłumaczy Antoni, syn Pawła Królikowskiego na łamach „Faktu”.

źródło: Interia.pl, Fakt

  1. Mięso masowo wycofywane ze sklepów. GIS wydał pilną decyzję. Lepiej go nie jedz!
  2. Dramatyczny wypadek. 4 promile we krwi, wielu rannych. Mnóstwo służb na miejscu
  3. Kardiolog ostrzega Polaków. Mówi o niedokrwieniu mózgu lub mięśnia sercowego

Zobacz również: