koszmarny wypadek
zdjęcie ilustracyjne, policja.pl

Do dramatycznego wypadku doszło w Łódzkiem. W Wygodzie pod Radomskiem, na drodze wojewódzkiej nr 784 samochód osobowy zderzył się z busem. Jest wielu rannych, na miejscu pracuje mnóstwo służb, a kierująca osobówką miała… 4 promile.

Co najmniej trzy osoby walczą o życie po wypadku w Wygodzie

O wszystkim informuje Radio RMF FM oraz Polskie Radio Kierowców. Z przekazywanych informacji wynika, że droga w miejscu wypadku jest całkowicie nieprzejezdna. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z busem 10 osób zostało rannych, a 3 z nich do szpitali trafiły w stanie ciężkim.

Uderzenie było tak duże, że oba pojazdy wylądowały w rowach… po przeciwnych stronach drogi. „O godz. 6:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na drodze na 784 pomiędzy Radomskiem i miejscowością Gitle. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zobaczyli dwa pojazdy – VW busa i nissana quashquai – przewrócone i leżące w rowach po przeciwległych stronach jezdni. W pierwszej kolejności razem ze strażakami zajęli się ratowaniem licznych poszkodowanych” – przekazała dla radia RMF FM, Aneta Włazowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Wiadomo, że busem podróżowało dziewięciu mężczyzn, z czego siedmiu narodowości ukraińskiej. Według wstępnych ustaleń, do wypadku doprowadziła 36-letnia kierująca samochodem osobowym nissan quashquai. Kobieta była kompletnie pijana. Wstępne badanie trzeźwości wskazało aż na 4 promile!

Trzech mężczyzn z busa w stanie zagrażającym życiu trafiło do szpitali. Na miejscu oprócz policji, straży pożarnych, zespołów karetek pogotowia, pracuje także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zajęło się przetransportowaniem drogą lotniczą najciężej poszkodowanych mężczyzn.

Wciąż ustalane są dokładne szczegóły wypadku. Choć wstępne wnioski nie pozostawiają złudzeń. 36-latka jadąca na „podwójnym gazie” jest winna dramatycznego wypadku.

źródło: media, RMF FM

  1. Wstrząsające nagranie trafiło do internetu. Pijany mężczyzna staranowany przez samochód
  2. Policja wpadła na nowy trop. Czy to możliwe, że Jacek Jaworek wszystko zaplanował?
  3. „Jak wyszczepimy starców, to możemy otwierać prawie wszystko”. Szokujące słowa napisał prof. Horban?

Zobacz również: