Jacek Jaworek
policja.pl, fotomontaż

Choć policja nie może udzielać dla dobra poszukiwań wszystkich informacji, a niektóre z nich mogą być wręcz mylące, to wszystko na to wskazuje, że mundurowi wpadli na nowy trop. Czy uda się dzięki temu znaleźć poszukiwanego od kilkunastu dni mężczyznę? Jacek Jaworek jest podejrzewany o to, że w dniu 10 lipca zamordował z broni palnej trzy osoby: małżeństwo oraz ich dziecko. Do tragedii doszło we wsi Borowce.

Co dzieje się z Jackiem Jaworkiem? Policja ma nowy trop

Choć już wcześniej do mediów przedostawały się różne informacje o poszukiwanym Jacku Jaworku. A to 52-latek, podejrzewany o potrójne zabójstwo miał być widziany nad jeziorem tarnobrzeskim, a to pojawiła się hipoteza, ze mógł odebrać sobie życie, to tym razem mundurowi obrali zupełnie inny kierunek.

Co tu dużo ukrywać, wszystko zaczyna wyglądać na to, że Jacek Jaworek mógł zaplanować morderstwo na swoim bracie, jego żonie i dziecku, a następnie krok po kroku wdrożyć w życie opracowany już wcześniej scenariusz ucieczki. Mogą to potwierdzać ostatnie działania policji.

„Podczas masakry mógł zmienić magazynek, co potwierdzałoby teorię, że nie działał pod wpływem impulsu.” – donosi Onet.pl. „Wszystkie te okoliczności bierzemy pod uwagę i potrzebujemy dalszych ekspertyz.” – dodają policjanci, bezpośrednio zaangażowani w poszukiwania Jacka Jaworka.

Jeśli mężczyzna wszystko rzeczywiście zaplanował, to w tej chwili może już przebywać poza Polską. Dlatego ostatnia decyzja policji w sprawie poszukiwań 52-latka nie może dziwić. „Ciężar poszukiwań przejął wydział kryminalny, cyberprzestępczość i współpraca międzynarodowa.” – przekazała Onetowi rzecznik prasowa śląskiej policji.

„Oczywiście od początku braliśmy pod uwagę wersję, że poszukiwany mógł uciec za granicę. Sprawdzamy kontakty, jego najbliższe otoczenie” – dodaje podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji. Póki co, nie ma jednak żadnych przełomowych wieści w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. Wszystko to policyjne hipotezy, ale przełomem jest to, że najbardziej prawdopodobny scenariusz, zakładany przez mundurowych to w tej chwili zaplanowana zbrodnia, ucieczka, a więc wszystko skłania się ku temu, że Jacek Jaworek opuścił już Polskę.

źródło: Onet

  1. Wygląda jak Anna Przybylska? Oliwia Bieniuk poszła na całość. Odsłoniła niemal wszystko
  2. Morawiecki obiecał Polakom miliony. Sprawdzamy, czy dotrzymał słowa
  3. Nie żyje uwielbiany przez widzów TVP aktor. Miał 68 lat

Zobacz również: