Andrzej Horban
źródło: kadr z programu TVP Info

Wciąż do sieci wyciekają maile z afery Michała Dworczyka. W jednym z nich, prof. Andrzej Horban, który jest jednym z głównych doradców przy premierze Mateuszu Morawieckim do spraw koronawirusa, miał użyć bulwersujących słów. Nie wiadomo jednak, na ile treść wiadomości jest prawdziwa, a na ile została zmanipulowana. Zobacz, o czym pisali właśnie Mateusz Morawiecki i prof. Andrzej Horban.

Bulwersujące słowa autorstwa prof. Horbana?

Do internetu trafiły kolejne fragmenty, rzekomej korespondencji rządowej, tym razem chodzi o wiadomości, które pomiędzy sobą rozsyłali, Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki oraz jego doradca, prof. Andrzej Horban.

Rzekoma wiadomość (nie wiadomo na ile jest prawdziwa, a na ile została zmanipulowana) pochodzi z 22 lutego tego roku. „Bardzo bym chciał, możliwie zredukować te skutki naszych obostrzeń, które mają bardzo długi horyzont czasowy i wzmacniają czy przyspieszają negatywne trendy demograficzne.” – pisał wówczas Morawiecki w mailu, który trafił m.in. do prof. Andrzeja Horbana.

Co odpisał ekspert? „Jak Pan, mam nadzieję, pamięta, epidemia osłabnie, jak słoneczko będzie wyżej, i dłużej. Czyli w maju – i wtedy bez ograniczeń. Staruszkowie będą już zaszczepieni, i to punkt kluczowy. (…) Jak wyszczepimy starców > 60 r.ż. to możemy otwierać prawie wszystko. A osób > 60 r.ż. jest? – jak się mylę – ok. 10 mln ludzi. Wystarczy jedna dawka i – proszę o akceptację opinii rady, że można przesunąć szczepienia osób, które przeszły COVID, o sześć miesięcy.” – miał odpowiedzieć prof. Andrzej Horban.

„Z wiadomości wynika, że Andrzej Horban miał zalecać zainwestowanie w akcje sprawdzania przeciwciał u osób przed szczepieniem. Oczekiwał, że dzięki temu zmaleje pula osób wymagających szczepienia.” – donosi Onet.pl, który kolejny raz, już bardzo wnikliwie przygląda się treści korespondencji, które co rusz wypływają po pamiętnym ataku na konto mailowe szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka.

źródło: Onet, media

NAJŚWIEŻSZE WIADOMOŚCI Z POLSKI:

  1. Policja wydaje pilny komunikat. Chodzi o poszukiwanego Jacka Jaworka
  2. Hołownia bezlitośnie ośmieszył Budkę. Wszystko przy kamerach (WIDEO)
  3. Niedzielski potwierdza. Będą kolejne gratyfikacje i zmiany w systemie szczepień

Zobacz również: