Adam Niedzielski
Youtube, fotomontaż

Stało się. Rząd zamierza zdecydowanie zareagować na słabnącą popularność szczepień przeciwko koronawirusowi w Polsce. Jak wiadomo, i jak od tygodni powtarza Rada Medyczna oraz przedstawiciele rządu, skala czwartej fali pandemii, którą wywoła wariant delta, będzie w dużej mierze zależała od tempa szczepień. To w tej chwili, delikatnie mówiąc, nie jest zadowalające. Dlatego Adam Niedzielski już zapowiada podjęcie kroków. Zamierza działać dwutorowo.

Adam Niedzielski o kolejnych bonusach dla zaszczepionych i zmianach w systemie

Ważną zmianą w systemie szczepień ma być możliwość dopuszczenia mieszania szczepionek. W tej chwili nie jest to możliwe, ale Ministerstwo Zdrowia i Adam Niedzielski podejrzewają, że część osób nie chce się szczepić drugą dawką, bo źle przeszło pierwszą z nich. „Razem z Radą Medyczną i prof. Horbanem zastanawiamy się nad dopuszczeniem mieszania szczepionek. Osobom, które źle reagowały na pierwszą dawkę, być może trzeba udostępnić możliwość zaszczepienia się drugą dawką innego preparatu.” – wyjawił Adam Niedzielski. To jednak nie wszystko, bowiem rząd i Ministerstwo Zdrowia szykują też kolejne gratyfikacje dla zaszczepionych.

Przypomnijmy, że obecnie jedną z nich jest tzw. loteria szczepionkowa, gdzie wylosować można pieniądze, samochód oraz inne, cenne nagrody. Co zamierza dołożyć resort zdrowia, aby jeszcze bardziej zachęcić Polaków do szczepień? „Cały czas z ministrem Dworczykiem i z premierem staramy się tworzyć systemy motywacyjne i o jednym z nich będę chciał z ministrem Dworczykiem powiedzieć jutro. On wiąże się z działalnością POZ.” – zapowiedział Adam Niedzielski to, co zdradzi jutro.

Minister Zdrowia odniósł się też do pomysłu obowiązkowych szczepień dla personelu medycznego. Na takie rozwiązanie zdecydowała się już część krajów Unii Europejskiej. czy taką samą drogą podąży także Polska? „Być może, patrząc szerzej na tę grupę, bo ona obejmuje nie tylko lekarzy, ale też pielęgniarki i ratowników, będzie trzeba taką decyzję podjąć przed wrześniem, ale ta decyzja nie zapadnie w tym tygodniu.” – wyraził się jasno szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski.

źródło: Interia.pl, media, PAP

Tym żyje Polska:

  1. Kaczyński trafi do szpitala. Czeka go operacja. Nie jest dobrze
  2. Więcej pieniędzy w kieszeniach Polaków? Gowin prezentuje odpowiedź na „Polski Ład”
  3. Zła informacja dla części zaszczepionych. Potwierdza ją kolejne źródło

Zobacz również: