Jarosław Gowin

Czy to możliwe, że decyzją rządu Prawa i Sprawiedliwości w kieszeniach Polaków zostanie jeszcze więcej pieniędzy? Co tu dużo ukrywać, doniesienia medialne czy fakty w ostatnich tygodniach nie napawały optymizmem. Rośnie cena gazu, rosną ceny paliw, a inflacja szaleje, jak rzadko kiedy. Teraz jednak, za sprawą Jarosława Gowina i jego poprawki, zgłoszonej do Polskiego Ładu, część Polaków może mieć powody do satysfakcji. Sprawdzamy, o co konkretnie chodzi.

Gowin tą propozycją przekona Prawo i Sprawiedliwość do zmiany kursu w sprawie Polskiego Ładu?

Jarosław Gowin, który w ostatnim czasie, co tu dużo ukrywać, ma na pieńku z Jarosławem Kaczyńskim. Chodzi o to, że lider Porozumienia nie chce głosować za tzw. ustawą „anty-TVN”. Jednak tym razem, z punktu widzenia Polaków – to bez względu na polityczne sympatie – zdaje się, że Gowin ma całkiem niezły pomysł. Chodzi o poprawki do Polskiego Ładu, który jakiś czas temu z wielką pompą ogłosiło Prawo i Sprawiedliwość, słowami swojego lidera, Jarosława Kaczyńskiego.

Co takiego chce zmienić Jarosław Gowin? Otóż wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem lider Porozumienia, przygotował dość ciekawą poprawkę. Zakłada ona to, że mniej osób odczuje proponowane przez PiS podwyższenie składki zdrowotnej. „Ryczałtowa składka zdrowotna dla przychodów do 250 tys. zł rocznie, zaś powyżej proporcjonalna lub wielokrotność ryczałtowej.” – cytuje Dziennik Gazeta Prawna najnowszy pomysł Jarosława Gowina, którym będzie próbował przekonać Prawo i Sprawiedliwość.

„Do tego w powietrzu wiszą propozycje, o których Jarosław Gowin mówił kilkanaście dni temu. Proponował wówczas wprowadzenie 100-proc. amortyzacji lub rozwiązania, które umożliwiłoby pracodawcy odliczenie od swojej składki zdrowotnej całości lub części składek, które opłaca od pracowników.” – wylicza Dziennik Gazeta Prawna i cytujący to źródło portal Interia.pl.

źródło: Interia, Dziennik Gazeta Prawna

Tym żyje Polska. NIE PRZEGAP:

  1. 4-latek topił się w wodzie. Niebywałe, co w tym czasie robił jego ojciec. Skrajna głupota
  2. Kaczyński może świętować. Niespodziewany sojusznik na horyzoncie
  3. Ta rozmowa poszła na żywo w TVN24. Olbrzymi szok na twarzach telewidzów

Zobacz również: