TVN
zdjęcie ilustracyjne, fotomontaż

Temat uchodźców wciąż wywołuje wiele kontrowersji. Przekonali się o tym najlepiej widzowie TVN24, którzy w pewnym momencie byli świadkami ostrej rozmowy. Zdezorientowana prowadząca program na żywo postanowiła wszystko uciąć, nie pozostawiając żadnego komentarza. Mamy nagranie.

Dziennikarka TVN24 zdezorientowana po tym, co usłyszała od rozmówczyni

W trakcie emitowanego na żywo programu informacyjnego na łamach TVN24, który odnosił się do katastrofalnej w skutkach powodzi w Niemczech, dziennikarze postanowili skontaktować się z Polką mieszkającą na co dzień w Niemczech. I tu olbrzymie zaskoczenie. Pani Izabela zamiast opowiadać konkretnie o powodzi, obrała temat uchodźców. Z jej ust padły mocne słowa, a na twarzy prowadzącej program dziennikarki widać było duże zakłopotanie. W pewnym momencie, prawdopodobnie na przysłowiowe ucho dostała informacje, aby przerwać wypowiedź i to też uczyniła.

„Gdzie są nasi nowi sąsiedzi? To znaczy uchodźcy? Bo ja to powiem tak szczerze, mogę to powiedzieć, bo też jestem tutaj obcokrajowcem. Nie wzięli ich do pomocy. Im pomagaliśmy wtedy tyle, ale oni nie przychodzą nigdy do pomocy.” – zaczęła żalić się Pani Izabela, mieszkająca na co dzień w Germund, miejscowości, która bardzo mocno odczuła skutki powodzi.

„To jest po prostu nie do wiary. Ludzie chodzą po ulicach i się pytają, gdzie oni są? Dlaczego państwo kazało nam im pomagać. Były sytuacje, gdzie ludzie oddawali mieszkania, a oni teraz siedzą sobie ładnie w zakątku tam na górce, w jakiś tam obozach. No i nie muszą nam pomagać.” – kontynuowała swój monolog Pani Izabela.

„Pani Izabela, Polka mieszkająca w Germund w Niemczech. Bardzo Pani Izo dziękuje za rozmowę.” – odpowiedziała dziennikarka, która wyraźnie była zdegustowana i zagubiona tym, co usłyszała.

 

źródło: o2.pl, Youtube

Tym żyją aktualnie Polki i Polacy:

  1. Nie żyje znany polityk Platformy Obywatelskiej. Był jednym z jej założycieli
  2. O nastolatku z Polski mówi cały świat. Okrzyknięty bohaterem po tym, co zrobił w trakcie powodzi w Niemczech
  3. Zaginął Krzysztof Fąfrowicz. Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego mężczyzny

Zobacz również: