nastolatek z polski bohaterem
Youtube, fotomontaż

Bartek Zarębski – tak nazywa się 15-latek, który podczas gwałtownej powodzi w Niemczech uratował życie jednemu ze strażaków. Sam nie czuje się bohaterem, ale nagranie wideo, które obiegło niemiecki internet mówi samo za siebie. Publikujemy je w naszym tekście.

Nastolatek z Polski prawdziwym bohaterem w Niemczech. Uratował życie strażaka.

O powodziach, które niestety przyniosły dramatyczne skutki, w postaci setek zabitych i jeszcze większą liczbę rannych oraz straty całego dobytku przez mieszkańców Niemiec słyszał już każdy. Nie każdy jednak w Polsce słyszał o Bartku Zarębskim. 15-latek jest bohaterem tamtejszych mediów.

W niemieckich mediach społecznościowych rekordy oglądalności bije wideo, które publikujemy poniżej. Widać na nim, jak nastolatek z Polski ratuje porwanego przez prąd wody strażaka. Polak ocalił mu życie.

O szczegółach niebezpiecznej, ale niezwykle szlachetnej akcji, młody Polak opowiedział na łamach RTL. Okazuje się, że najpierw kolega Bartka próbował uratować strażaka, lecz nie dał rady. Dlatego 15-latek długo się nie zastanawiał i sam ruszył na pomoc. Strażak został wyciągnięty z wody. Przez dłuższą chwilę miał problemy ze złapaniem powietrza, ale jednak zdołał wrócić do akcji ratunkowej.

„Nie, nie jestem bohaterem. Każdy musi się tak zachować w takiej sytuacji – zawsze. Moi koledzy też by tak postąpili.” – odpowiedział Bartek Zarębki, pytany o to, czy czuje się bohaterem. Dla nas jest bohaterem. Nie każdy zdecydowałby się na tak odważny krok, ryzykując swoim zdrowiem czy nawet życiem.

źródło: RTL, polskiobserwator.de

  1. Nie żyje znany polityk Platformy Obywatelskiej. Był jednym z jej założycieli
  2. Dziwne słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Ma do tego dojść późną jesienią
  3. Poszukiwany Jacek Jaworek był widziany w sklepie? Policja komentuje nowe doniesienia

Zobacz również: