nie żyje Zbigniew Marcinkowski, znany polityk PO
media

Smutne wieści napłynęły Kielc. Nie żyje Zbigniew Marcinkowski, szef tamtejszych struktur Platformy Obywatelskiej oraz jeden z założycieli tego ugrupowania. W mediach społecznościowych żegnają go koleżanki i koledzy z PO.

Zbigniew Marcinkowski nie żyje. Polityk PO miał 67 lat

O śmierci szefa kieleckiej Platformy Obywatelskiej jako jedna z pierwszych poinformowała Marzena Okła-Drewnowicz na Twitterze. „Cudownie dobry człowiek. Podpora drużyny. I na gorsze i na lepsze czasy. Spokój, wartości, zasady. Nasz przyjaciel. Zbyszek Marcinkowski, patriota Platformy Obywatelskiej, członek Rady Krajowej.” – napisała poseł Platformy Obywatelskiej, a zarazem wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny na swoich mediach społecznościowych.

„Nie wierzę, że to pożegnanie. Rozerwałeś nam serca Zbyszku.” – dodaje Okła-Drewnowicz. Zbigniew Marcinkowski był jednym z założycieli Platformy Obywatelskiej oraz szefem kieleckich struktur tej partii. Przez dwie kadencje zasiadał także w kieleckiej radzie. Ponadto od 2017 roku zasiadał w radzie programowej Polskiego Radia Kielce.

Z wykształcenia Zbigniew Marcinkowski był inżynierem budownictwa lądowego. Zmarł w wieku 67 lat.

  1. Wyciekł tajny plan Donalda Tuska. W ten sposób chce odebrać władzę PiS
  2. Dziwne słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Ma do tego dojść późną jesienią
  3. Policja sypie mandatami. Nawet 500 zł za wykroczenie, o którym możesz nie mieć pojęcia

Zobacz również: