Donald Tusk i jego plany
fotomontaż, Youtube

Wszyscy zastanawiają się, czy Donald Tusk będzie ponownie Premierem Rzeczypospolitej Polskiej. Żeby tak się stało, najpierw Platforma Obywatelska musi odebrać władzę Prawu i Sprawiedliwości. Zdaje się, że dziennikarze dotarli właśnie do tajnego planu Donalda Tuska, jak to zrobić. Jest ciekawie.

W tym tekście przeczytasz:

  • Oczekiwania wyborców Platformy Obywatelskiej po powrocie Donalda Tuska.
  • Plan Donalda Tuska na to, jak wyrwać władzę z rąk Prawa i Sprawiedliwości i ponownie zostać Premierem Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Co na to wszystko potencjalny koalicjant Platformy Obywatelskiej.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje znana dziennikarka. Miała zaledwie 47 lat

Donald Tusk wpadł na szalony pomysł, jak dojść do władzy?

Dziennikarze Krytyki Politycznej dokonali zaskakujących ustaleń, w jaki sposób Donald Tusk może próbować przejąć władzę w Polsce. Jeśli to się uda, to prawdopodobnie ponownie zasiądzie na fotelu Premiera Rzeczypospolitej Polskiej.

„Plan polityczny Tuska nie zakłada negocjacji z nikim z Platformy. W projekcie politycznym Tuska Platforma Obywatelska jest ważna, ale nie jest decydująca. Decydująca ma być współpraca z innymi formacjami anty-PiS.” – czytamy na łamach Krytyki Politycznej.

Co ciekawe, ostatnią deską ratunku dla Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska może być… Konfederacja. „W sferze poglądów ekonomicznych Konfederacja jest o wiele bliższa Tuskowi niż Lewica.” – czytamy w publikacji rzeczonego źródła. Dziennikarze poszli dalej i stwierdzili nawet, że nikt nie powinien być zdziwiony jeśli Donald Tusk dogada się z Konfederacją za plecami Lewicy.

Świadczyć mogą też o tym słowa, które co prawda półtora roku temu, ale jednak wygłosił Sławomir Nitras. „Kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami” – rzucił wówczas Nitras do polityków Lewicy, którzy nie zagłosowali ramię w ramię z Platformą Obywatelską przeciwko Prawie i Sprawiedliwości.

Nie wiadomo jednak, czy Donald Tusk zdecyduje się zawiązać z Konfederacją oficjalny sojusz. Taki wariant wyklucza, choć z dużą dozą ostrożności Janusz Korwin-Mikke. Polityk nie wyklucza jednak, współpracy z Platformą Obywatelską przy korzystnych dla jego ugrupowania ustawach. Dziennikarze Krytyki Politycznej są jednak nieco zdziwieni takim scenariuszem. „Tak, ta sama Konfederacja, ultrakonserwatywna, antyunijna, momentami antyszczepionkowa, która odrzuca wielu wyborców Platformy Obywatelskiej.” – analizują potencjalną, rysującą się na horyzoncie współpracę.

Konfederacja języczkiem uwagi u Tuska

Jednak fakty są takie, że rosnąca na sile Konfederacja osłabia Prawo i Sprawiedliwość, a jeśli w życie wejdzie plan Donalda Tuska (współpraca z PSL i Polską 2050 Szymona Hołowni), to języczkiem uwagi może być właśnie Konfederacja, która może zaważyć o kształcie przyszłego parlamentu.

„Otoczenie Tuska ma niezłe, poufne kontakty. Na boczny tor odsunięta ma zostać Lewica, której Tusk nie ufa.” – wyjawia Krytyka Polityczna odnośnie relacji pomiędzy Platformą Obywatelską, a Konfederacją. Co to wszystko przyniesie? Pożyjemy, zobaczymy…

źródło: krytykapolityczna.pl, media

Dzieje się w Polsce:

  1. Elżbieta Witek atakuje przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Mówi o braku honoru
  2. Policja sypie mandatami. Nawet 500 zł za wykroczenie, o którym możesz nie mieć pojęcia
  3. Gowin dostał ultimatum od Kaczyńskiego. Jeśli tego nie spełni, będą wcześniejsze wybory

Zobacz również: