Elżbieta Witek PiS
Youtube

Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Elżbieta Witek spotkała się z wyborcami Prawa i Sprawiedliwości, a podczas swojego wystąpienia w dość ostrych słowach zwróciła się w stronę wszystkich tych, którzy krytyką rząd. Padły mocne argumenty, ale z nimi, nie zgadzają się posłowie opozycji, a część obserwatorów życia politycznego jest wręcz zbulwersowana.

Elżbieta Witek nie przebiera w słowach. Mówi o przeciwnikach rządu i braku honoru

Marszałek Sejmu ostro zwróciła się do wszystkich, którzy krytykują rząd i Prawo i Sprawiedliwość, a jednocześnie wyciągają rękę po świadczenie 500 plus. „To jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu bym nic nie wzięła.” – rzuciła w pewnym momencie zdecydowanym tonem Elżbieta Witek.

Witek przyznała, że czasem warto unieść się honorem i nic od „tego wrednego rządu nie brać”. „A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie.” – skwitowała Elżbieta Witek.

Jej wypowiedź spotkała się ze sporym oburzeniem internautów a także opozycji. „To, co powiedziała pani Elżbieta Witek, pokazuje, jak PiS traktuje finanse publiczne. Z jakiegoś powodu uważają, że to są ich pieniądze, a oni są jak dobry wujek, który rozdaje je na prawo i lewo.” – grzmi Jarosław Wałęsa z Platformy Obywatelskiej.

Rozgoryczony wypowiedzią Elżbiety Witek jest także Mirosław Suchoń z Polski 2050 Szymona Hołowni. Jego zdaniem, taka wypowiedź nie przystoi Marszałek Sejmu. Jeszcze ostrzejszy w swoim komentarzu był Dariusz Klimczak z Koalicji Polskiej. „Pani marszałek się skompromitowała, ponieważ pokazała myślenie typowo transakcyjne: jesteś z nami, dostajesz. Nie to nie.” – wyznał polityk. Co sądzicie o tym wszystkim?

źródło: Interia.pl, media

Tym żyją Polacy:

  1. Policja otrzymała pilne zgłoszenie, gdzie jest Jacek Jaworek. Wszyscy postawieni na nogi
  2. Policja sypie mandatami. Nawet 500 zł za wykroczenie, o którym możesz nie mieć pojęcia
  3. Gowin dostał ultimatum od Kaczyńskiego. Jeśli tego nie spełni, będą wcześniejsze wybory

Zobacz również: