Rosjanie zabili sportowca

Smutne informacje dotarły do mediów. Potwierdziło się najgorsze. Niestety, ale nie żyje Monika Kowalczyk. Znana i lubiana dziennikarka miała zaledwie 47 lat. W swoim bogatym dorobku miała między innymi pracę dla „Gazety Wyborczej”, „Radia Echo”, „Dziennika Polskiego” czy w „Gazecie Krakowskiej”, gdzie pełniła funkcję szefa nowosądeckiego oddziału tego medium. Świat dziennikarski jest w żałobie, a Monikę Kowalczyk żegnają najbliżsi i koledzy z wielu redakcji.

Monika Kowalczyk nie żyje. Dziennikarka zmarła w wieku 47 lat

O śmierci Moniki Kowalczyk poinformowała między innymi „Gazeta Krakowska” za pośrednictwem swojego internetowego wydania. Od kilku lat Monika Kowalczyk walczyła ze śmiertelną choroba, jeździła na chemioterapię. Jej stan zdrowia niestety się pogarszał. W niedzielę 18 lipca zmarła.

„Wiele razy żartowaliśmy w redakcji, że Monika jest zaprzeczeniem wszystkim możliwych statystyk. Sama przyznawała, że rokowania dla osób z jej chorobą są raczej kiepskie i, że na swój sposób jest prawdziwym ewenementem.” – wspominają ją dziennikarze „Gazety Krakowskiej”, koledzy i koleżanki z pracy w materiale opublikowanym na stronie internetowej rzeczonego źródła.

Monika Kowalczyk nigdy nie załamywała się chorobą. Robiła, to, co kochała. W stu procentach poświęcała się dziennikarstwu, które, jak donoszą koledzy i koleżanki z „Gazety Krakowskiej” nie było dla niej sposobem na zarobek pieniędzy, a prawdziwą pasją. „Żartowała, kiedy po chemii przychodziła do redakcji w chustce na głowie, żartowała kiedy zaczęły jej odrastać włosy i kiedy zmienił się ich kolor …” – wspominają Monikę Kowalczyk we wzruszających słowach.

„Tu nie chodzi o kliki czy odsłony, liczy się dobry tekst i przede wszystkim człowiek, którego historię opowiadamy.” – taką zasadę wyznawała Monika Kowalczyk, dla której prawdziwym życiem było właśnie dziennikarstwo, któremu oddawała się, jak tylko mogła. Dlatego była bardzo lubianą, szanowaną i cenioną przez wszystkich dziennikarką. Dziś opłakuje ją nie tylko redakcja „Gazety Krakowskiej”, ale i wszystkie redakcje, w których Monika Kowalczyk podczas swojej bogatej kariery dziennikarskiej pracowała. Niech spoczywa w pokoju…

źródło: Gazeta Krakowska, media

  1. Dziwne słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Ma do tego dojść późną jesienią
  2. Elżbieta Witek atakuje przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Mówi o braku honoru
  3. Policja otrzymała pilne zgłoszenie, gdzie jest Jacek Jaworek. Wszyscy postawieni na nogi

Zobacz również: