kolejny medal Igrzyska Olimpijskie

Brawo, brawo, brawo! Choć z początku na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio czuliśmy spory niedosyt, bowiem Polacy długo kazali nam czekać na medale, to teraz, worek z medalami zaczyna się rozwiązywać. Mamy kolejny z nich. Tym razem to brąz dla Tadeusza Michalika w zapasach w stylu klasycznym.

Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich!

Wspaniała wiadomość. Popołudniu czasu polskiego Tadeusz Michalik okazał się lepszy w walce o brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym do 97 kilogramów, pokonując Węgra Alexa Gergo Szoke.

Wystarczyły zaledwie dwie minuty, aby 30-letni zapaśnik z Polski przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tadeusz Michalik zaczął pojedynek bardzo aktywnie. Rywal został ukarany za pasywność, wobec czego, musiał położyć się na macie. Michalik tę sposobność wykorzystał w najlepszy, z możliwych sposobów.

Związał rywala, a następnie aż czterokrotnie wykonał tak zwany wózek, przerzucając Węgra nad sobą. Każda akcja punktowana jest za 2 pkt, zatem Tadeusz Michalik otrzymał aż 10 punktów i po zaledwie dwóch minutach, mógł cieszyć się z brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich. Nie dziwi więc szał radości, w jaki wpadł 30-letni polski zapaśnik i jego trener.

Walkę oraz olbrzymią radość po zdobyciu olimpijskiego brązu możecie zobaczyć na poniższym nagraniu, które w mediach społecznościowych opublikował Eurosport Polska.

https://twitter.com/Eurosport_PL/status/1422526962157957122

„To, co założyliśmy przed walką, Tadeusz świetnie realizował.” – komentował po walce trener Tadeusza Michalika, Włodzimierz Zawadzki. To tym większy sukces, że Tadeusz Michalik walczył na Igrzyskach Olimpijskich nie w swojej kategorii wagowej. Jego naturalna kategoria to ta, do 87 kilogramów. Uzyskał jednak kwalifikację w kategorii o 10 kilogramów „cięższej”, stanął do boju i zdobył brąz. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo dla polskiego zapaśnika!

Jeszcze ciekawszy jest fakt, że to nie pierwszy medal Igrzysk Olimpijskich dla rodziny Michalików. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku po medal sięgnęła jego starsza siostra, Monika Michalik. „Zawsze wierzyłam w brata, ale nie spodziewałam się, że załatwi sprawę już w pierwszej rundzie.” – komentowała sukces brata na antenie TVP Sport.

źródło: media, RMF FM, TVP Sport, inf. własna

  1. Cztery osoby nie żyją, kilkunastu rannych. Wypadek autokaru, którym wracali z wakacji
  2. Kolejny gwałtowny wzrost cen. W portfelach Polaków zostanie pustka
  3. Makabryczna śmierć 53-letniej kobiety. Została dosłownie rozszarpana na strzępy

Zobacz również: