ksiądz podczas chrztu
Youtube

Do sieci trafiło bulwersujące nagranie wideo, na którym widzimy, jak ksiądz podczas udzielania sakramentu Chrztu Świętego, uderza głową dziecka o… chrzcielnicę. Sprawa już trafiła do prokuratury, która otrzymała też udokumentowane nagranie.

Skandal w Rosji. Ksiądz uderzył dzieckiem o chrzcielnicę

I choć co prawda cała sytuacja nie rozegrała się w Polsce, to również w naszym kraju (podobnie, jak na całym świecie) wywołuje spore emocje. Wszak, tak skandaliczne zachowanie nie zdarza się na co dzień. Wszyscy domagają się, aby ksiądz otrzymał surową karę. Sprawa trafiła już zresztą do prokuratury.

Wszystko rozegrało się pod Sankt Petersburgiem. Z relacji matki dziecka wynika, że ksiądz próbował zanurzyć dziecko w zimnej wodzie. Kiedy maluch zaczął się opierać, wówczas ksiądz użył siły i uderzył przy tym jego głową o chrzcielnicę. Zaniepokojona matka próbowała przerwać drastyczne sceny, jednak ksiądz ani myślał oddawać jej syna. Odwrócił się i postanowił kontynuować zanurzanie go w chrzcielnicy.

Całą sytuację widać na poniższym nagraniu wideo. Z racji tego, że film jest drastyczny, jego obejrzenie możliwe jest jedynie bezpośrednio w serwisie Youtube. W tym celu można kliknąć na poniższy link. Do sprawy odniósł się też sam kapłan. Jego stanowisko publikujemy na dole tekstu. Jest, co tu dużo ukrywać, bulwersujące.

Cała sprawa trafiła do prokuratury. I to ona zadecyduje, czy ksiądz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Matka dziecka nie ma najmniejszych wątpliwości, że tak właśnie powinno być.

Sam duchowny odniósł się już do całej sprawy. „Z relacji rosyjskich mediów wynika, że oskarżony kapłan nie uważa, że zrobił coś złego. W dodatku w sposób lekceważący odniósł się do zarzutów stawianą przez 24-latkę, która próbowała stanąć w obronie swojego dziecka. Stwierdził, że jej działania wynikają z nadmiaru wolnego czasu.” – czytamy w portalu Goniec.pl.

źródło: Goniec.pl, Webniusy.com, NBC

Zobacz również: